Reklama
Loading...
Reklama

Obrovský skandál musí řešit zástupci Rangers FC. Na sociálních sítích koluje video z oslav na Ibrox Stadium, ve kterém hráči glasgowského týmu zpívají hit Sweet Caroline. Pozměnili si však text, do kterého zakomponovali frázi “Fu*k the Pope”, v překladu “Je*at papeže”. Ve Skotsku je víra velkou součástí běžného života a tak se na hráče okamžitě snesla kritika. Incidentem se zabývá i skotská policie.

Oba slavné týmy z Glasgow mají mezi sebou obrovskou rivalitu i kvůli tomu, že fanoušci Celticu jsou ve většině katolické víry a ti Rangers naopak protestantské.

Na uniklém videu jde vidět, jak v útrobách stadionu hráči zpívají a poskakují do rytmu upravené písně. Mezi nimi nechybí ani Glen Kamara, který obvinil stopera Slavie Ondřeje Kúdelu z rasismu. Incident se odehrál v odvetě osmifinále Evropské ligy, kdy měl údajně český reprezentant nazvat Kamaru “zasr*nou opicí”.

https://twitter.com/DonRogersFar/status/1394209675600703492

Kritiku za sektářské výroky z videa, okamžitě odsuzoval konkurenční Celtic ale i samotní fanoušci Rangers. K situaci už se stihla vyjádřit i skotská policie.

„Víme o tom videu, na kterém hráči Rangers během sobotních oslav údajně používají sektářské výrazy. Nyní vše vyhodnocujeme.“

Rangers se dostali pod palbu již podruhé během pár dní. Po sobotním předání trofeje se totiž fanoušci klubu začali mlátit hlava nehlava na náměstí George Square. V repertoáru jim nechyběly skleněné lahve či pyrotechnika.

Násilí a protikatolické výroky odsoudila už i skotská premiérka Nicola Sturgeon.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama