Reklama
Loading...
Reklama

Velká pozornost anglických fanoušků a klubů se upínala ke včerejšímu souboji Leicesteru City s pražskou Slavií. Zásluhu na tom mají bývalé hvězdy sešívaných Tomáš Souček a Vladimír Coufal, kteří skvěle reprezentují český fotbal ve West Hamu. A čeho si tedy anglická fotbalová společnost včera všimla? Toho, že dvojice Abdallah Sima a David Zima je pro Anglii připravena.

Senegalský zázrak byl v hledáčku skautů již před dvojzápasem s anglickým mistrem z roku 2015/2016. Jeho strhující progres v posledním půlroce vygradoval senzačním gólem do sítě Kaspera Schmeichela.

https://twitter.com/Panpicuss/status/1365054657316462599

“Trenér domácích, který se ke mně choval skvěle, se mě už před prvním utkání ptal na Abdallaha Simu, že je skvělý. Budu rád, pokud už hráči odejdou, tak aby šli za částku, která Slavii pomůže k doplnění kádru. Pokud někdo odejde, tak doufám, že ne zase za 6 milionů euro,” komentoval pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

To se mu s nejvyšší pravděpodobností splní. Britský deník The Sun totiž po včerejším zápase podtrhnul nastavenou cenovku Simy, kterou Slavia svému klenotu dala.

“Abdallah Sima, letní výplň z páté francouzské ligy, zpečetil osud Leicesteru 15. gólem ve 22. zápase za Slavii v této sezoně. Slavia si cení senzačního teenagera na 50 milionů liber (cca 1,5 miliardy korun) a možná je to cena, kterou stojí za to zaplatit.”

Že je sešívaný supertalent předmětem nebývalého zájmu, není novinkou. Byl to ale právě včerejší výkon, který vypálil jeho jméno do anglického povědomí. To ostatně potvrzuje i BBC.

„West Ham v minulém roce přepadl Slavii a obral ji o obránce Vladimíra Coufala a záložníka Tomáše Součka. O Slavii by po této mimořádné výhře mohl být v Premier League větší zájem. Zejména Sima vypadá jako skutečný přínos,“ konstatovalo jedno z největších britských médií.

Benjamínek, který strčil do kapsy Vardyho

Není to však jen Senegalec, který na sebe strhl pozornost. Důležitým faktorem úspěchu Slavie proti Leicesteru totiž bylo uhlídat jeho ofenzivní hvězdy.

Branky měl přinést hlavně Jamie Vardy, jeden z nejlepších útočníků Premier League v posledních letech. Ale kdepak. Vyšlápla si na něj defenzivní kometa David Zima.

David Zima
Zima předvedl na King Power Stadium téměř dokonalý výkon / Zdroj: Profimedia

Dvacetiletý stoper Slavie těží ze zkušeností, kterému přináší jeho kolega Ondřej Kúdela (33). Zima vygumoval Vardyho již v utkání v Edenu. Teď ovšem doslova kraloval.

Byl styčným bodem defenzivy a rozehry. V obranné činnosti byl excelentní, rychlostně liškám z Leicesteru stíhal a do toho byl všude včas a skvěle předvídal.

Jeho skvostný výkon podtrhla momentka z 85. minuty, kdy se z levé strany hnal anglický útočník do nadějné příležitosti a Zima ho nekompromisním, čistým skluzem stopnul.

Slávistický talent nabízí obrovskou perspektivu do budoucna a teď dokázal, že si dokáže poradit s těmi nejlepšími. Tenhle kluk bude na roztrhání.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama