Poslední krůček zbývá Tomáši Vaclíkovi k nezapomenutelnému milníku. Brankáři španělské Sevilly chybí jediné čisté konto a stane se členem Klubu ligových brankářů. VIP společnosti všech českých brankářů, kteří v profesionálních soutěžích udrželi aspoň 100 čistých kont. Dočká se už dnes?

Díky skvělému výkonu v domácím zápase proti gigantovi z Barcelony, kdy Sevilla remizovala 0:0, se Tomáš dostal na číslo 99. To aktuálně ve statistikách českého brankáře svítí už téměř dva týdny.

První pokus o překonání pomyslné hranice měl Vaclík ve venkovním zápase na hřišti Villarealu. Ten ale nevyšel. Českého reprezentanta už v prvním poločase prostřelil nejprve Paco Alcácer a poté Pau Torres. Nepodařilo se to ani napodruhé v následujícím mači proti Valladolidu. Tam mu bylo členství zamítnuto již v 25. minutě vinou přesně umístěné hlavičky Kika.

Přijde to dnes?

Večer Vaclíka a jeho Sevillu čeká výlet na půdu Legánes. Čistě z papírového hlediska je tohle přesně ten zápas, kdy by to naší reprezentační jedničce mělo vyjít. Sevilla se pyšní čtvrtým místem v tabulce, zatímco domácí tým sedí na předposledním. K tomu domácí tým vstřelil v posledních pěti zápasech pouhé tři branky.

Ovšem jejich vzájemné zápasy už tak jistě nemluví. Z posledních šesti střetů se Seville jen dvakrát povedlo udržet čisté konto. A to pozor – v obou případech hrála na vlastním stadionu! Proti hraje i fakt, že Vaclíkův tým čeká už čtvrtým zápasem na výhru.

Vaclík rozhodně svoji vstupenku do Klubu ligových brankářů nedostane zadarmo. Své o tom ví například teplický gólman Tomáš Grigar, který se do prestižní společnosti dostal před dvěma týdny a musel na svůj moment čekat pět zápasů.

Věříme, že v případě Tomáše Vaclíka to tak dlouho trvat nebude. Své místo na výsluní si rozhodně zaslouží. O první nulu se postaral už skoro před 10 lety ve Viktorii Žižkov. Čistá konta dále sbíral napříč českou, švýcarskou a teď španělskou ligou.

Teď je tvoje chvíle tady, Tomáši! Tak hodně štěstí.