Reklama
Loading...
Reklama

Nová sezóna Fortuna ligy začala súbojom medzi AS Trenčín a Zlatými Moravcami. Obe mužstvá v minulej sezóne bojovali o účasť v predkolách Konferenčnej ligy no obe neúspešne. Trenčín vypadol práve s Moravcami, ktoré neskôr stratili dvojgólový náskok proti Žiline.

Trenčín sa pustil do stretnutia veľmi aktívne a prakticky už v prvom polčase rozhodol zápas. K dvom zásahom Kadáka, sa pridali aj Tučný Križanom a už po 45 minútach bolo rozhodnuté. Po zmene strán však prišla zmena. Zlaté Moravce mali tlak, vyhrávali osobné súboje a boli celkovo nebezpečnejší. Ku gólu to však neviedlo.

Moravce musia nájsť alternatívy

Po úspešnom minulom ročníku môže byť tento rok veľmi odlišný. Tímu odišli tri hlavné opory. Hrnčára, ktorý sa vrátil po hosťovaní do Slovana Bratislava, nasledoval aj brankár Adrián Chovan. V útoku bude určite výrazne absentovať Filip Balaj, s ktorým do poľskej Cracovie odišiel aj hlavný prísun gólov.

V Bráne by sa, ako náhrada mal javiť Matúš Kira, ktorý sa po skúsenosti v druholigových Košiciach, ktorým sa nepodaril útok na postup, vrátil do najvyššej slovenskej súťaže. Po jednom hosťovaní z Bratislavy, prišlo aj ďalšie. Krídelné priestory by mal obstarávať Marián Chobot, ktorý ešte v minulej sezóne pôsobil v Nitre.

Na hrot útoku sa počíta s bývalým trnavským hráčom, Kubilayom Yilmazom. Pozornosti by však nemal újsť ani mladý Marek Švec, ktorý vykazuje obrovský potenciál.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama