Reklama
Loading...
Reklama

V letenském kádru se v rámci budoucnosti českého fotbalu sleduje hlavně Adam Hložek. O svou pozornost si teď ovšem výrazně řekl další Adam, a to Karabec. První šance v základní sestavě a hned hráč utkání. V zápase proti Opavě se blýskl skvělým výkonem, kdy byl u obou branek domácího týmu.

Poprvé na sebe Karabec ukázal před dvěma týdny, kdy se stal ve svých 16 letech a 10 měsících třetím nejmladším střelcem v historii naší ligy. Tím vůbec nejmladším je jeho týmový kolega Adam Hložek, který se do tabulek zapsal ve věku 16 let a 7 měsíců.

Na první ligovou střelu Karabcovi stačily v zápase proti Karviné pouhé dvě minuty na hřišti. V 91. minutě vběhl do zápasu místo Kangy a v 93. už zvedal oslavně ruce, když po vysunutí od Vindheima dělovkou na zadní tyč propálil karvinského brankáře.

Následující zápasy s Teplicemi a Bohemians 1905 však zůstal na lavičce a sbíral minuty. Proti týmu ze Slezska ale přišel jeho čas. Sám Karabec v pozápasovém rozhovoru přiznal, že cítil malou nervozitu, nicméně na hřišti to nešlo znát.

Už v 11. minutě bleskově přebral přihrávku od Vindheima a přihrál do kraje vápna Davidu Mobergu Karlssonovi. Ten pak z prvního doteku přízemním centrem předložil tutovku Liboru Kozákovi, který vměstnal v pádu míč mezi nohy brankáře Fendricha.

Největší moment pro něj ale přišel v 71. minutě, kdy po krásné výměně na pravé straně s Hložkem rychlou kličkou obešel Schaffartzika, zatáhl míč do vápna a načechraným lobem připravil gól pro Martina Frýdka.

Sebevědomým výkonem a dravostí, kterou mladý záložník předvedl, určitě přidělal příjemné starosti trenéru Kotalovi. Ten teď bude mít už v tak nabité středové řadě další možnou zbraň, kterou může využít.

Příští kolo čeká Spartu výjezd do Uherského Hradiště. Na půdě Slovácka pražský tým drží smutnou ligovou sérii, kdy se jeho poslední výhra datuje na rok 2014. Může být šestnáctiletý talent tou přísadou, která pomůže tuhle statistiku změnit?

Související článek:

    Mládí vpřed, ozývá se Letnou!

Reklama