Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: Petr Končal / slavia.cz
Český fotbal, Sešívaný Michal

Sešívaný Michal: Ladí Slavia na boj o titul?

Pořád ještě máme okurkovou sezonu, Sparta i Plzeň přivedly několik zajímavých posil a v Edenu kromě Hronka stále nic. Hodně lidí je nervózních, ale já ne. Vrací se zranění a navíc mi to připomíná klid před přestupovou bouří.

Nejzajímavější věcí je zatím jistě odchod Sora a já tento obchod kvituji. Jasně, potenciál měl obrovský, ale na podzim pořádně nehrál, a když už nastoupil, byla jeho výkonnost dost pochybná. Těžko říct, do jaké míry to bylo ovlivněno zraněními a do jaké možným přestupem, ale pokud si tito hráči vezmou do hlavy, že půjdou ven, je mnohdy jen těžké jim bránit a v konečném důsledku dojde ke škodám pro obě strany. Pokud opravdu platí, že za něj klub obdržel 160 milionů, tak se udělal vynikající kauf, byť třeba v létě mohl klub obdržet víc. Tak se na to ale koukat nedá, musíte koukat na to, co je tady a teď.

Dostanou fanoušci opožděný vánoční dárek v podobě Stanciua?

Jak je známo, klub na tom není ekonomicky tak jako třeba před pěti lety. Nekrachuje, ale přece jen se musí hospodařit trochu více s rozumem. To musí vidět i laik. Stačí se podívat na Stanciua. Být v podobné pozici před třemi lety, tak už nabírá kondici s Trpišovského družinou, ale situace se změnila. Nyní se Slavia snaží dohodnout alespoň trochu slušné podmínky, za nichž by mohl přijít. Přece jen je to víceméně dále nezobchodovatelný hráč, a za ty se klub z Edenu zdráhá nechávat významnější částky. Právě hráč jeho kalibru však na hřišti chybí a jeho příchod bych bral ze sportovního hlediska všemi deseti.

Yeboaha si prostě nepřeju

Není tu ale jen Stanciu, čile se spekuluje hlavně o příchodu dua Pech – Chytil a podle některých zdrojů by měl přijít z Rumunska Emmanuel Yeboah. Právě u něj se na chvíli zastavím. Když si vzpomenu na jeho chování na podzim v Edenu, tak si přeju všechno, jen ne jeho příchod. Simulování, zdržování, fauly po odehrání míče, přesně to jsou věci, které si od hráčů Slavie nepřeju vidět. Prostě mi není sympatický a fakt si nemůžu přát, aby někdo takový hrál na úkor Standy Tecla nebo Lukáše Masopusta. To by mě hanba fackovala. Samozřejmě pokud přijde, nezbude mi než se s tím smířit, každopádně budu tuze smutný. 

Pan Tvrdík signalizoval, že se tento týden máme na co těšit, tak jsem zvědavý. Já osobně se bez těchto signálů obejdu a největší radost mi dělají vždy posily, které nevyčmuchají média a nemluví se o nich. Na druhou stranu chápu, že řadě fandů tato komunikace vyhovuje a mají se na co těšit.

Další hráč, na nějž jsem zvědav, je Peter Olayinka. Odejde? Zůstane? To v tuhle chvíli asi neví ani on sám. Spíše než fotbal to však začíná připomínat šachy a jen obtížně se odhaduje, která strana drží v rukou lepší figury.

Honza Bořil v plném tréninku

Co mi dělá velkou radost, je zdravotní stav kádru. Hlavně návrat Honzy Bořila k tréninku. Zde jsem sice trochu skeptický k tomu, jak velkou bude ještě posilou. Nicméně pokud vezmeme v potaz, v jakém stavu jeho koleno bylo, tak už tento návrat do tréninku je z jeho osobního hlediska velké vítězství. Pokud jej ještě uvidím na hřišti v barvách nejkrásnějších, tak se dá očekávat, že mi i nějaká ta slzička ukápne. Já mám toho kluka prostě rád.

Pane Jurečko, zvedám obočí

Pochlubím se, přes Vánoce se mi povedlo zhubnout jedno kilo. Nevím, jak jste na tom vy, ale všimnul jsem si, že hodně chutnalo panu Jurečkovi. Nechci mu sahat do svědomí, ale takovýto pivas, to je opravdu velký kumšt. Já sice nepochybuju, že bříško do začátku ligy zhubne, nicméně lepší je začít přípravu ve stavu, kdy hubnout nemusí.

Ukáže se ještě Mick?

Důležité jsou taky návraty z hostování. Přiznám se, že „Maxim“ můj kůň úplně není, ale na čtvrtého stopera podle mého stačí. Jsem však zvědavý na jiného borce a tím je Mick van Buren. Ten si v Liberci řekl, že ještě české lize ukáže, že branky dávat umí. Já osobně jsem k němu byl vždycky dost skeptický. Má řadu neodstranitelných nedostatků. Na druhou stranu, divočák jako on se vždycky hodí. Minimálně jako střídající hráč určitě.

Na fotbal se těším, na terény ne

Liga začíná už na konci ledna a bude to často vzhledem k terénům spíš boj než fotbal. Do těchto zápasů bude potřeba, aby byli k dispozici válečníci jako Jurečka, Hromada, Kačaraba nebo Oscar, kteří se vyžívají v osobních soubojích. O titulu se dost možná bude více rozhodovat tady než na konci jara v nadstavbě.

Reklama