Reklama
Loading...
Reklama

Více než slibně rozjetá sezóna Slovácka může mít trpký konec. Tým z Uherského Hradiště dlouhou dobu bojoval o překvapivé umístění v TOP pětce. Nezvládnutý závěr základní části ale odsunul ambiciózní tým až na 9. místo. Zavinili ztrátu bodů v posledních kolech kiksy zkušených mazáků?

Když se podíváme na kádr Slovácka, je postavený vyrovnaně. Jak na šikovných mladících, tak starších borcích, co už mají ve svých nohách stovky zápasů. Právě oni hráli veledůležitou roli v skvěle rozjetém ročníku. Po restartu ligy ale přišly hned v několika zápasech zkraty, které modrobílé ve výsledku stály rozhodující body.

Selhání nejpovolanějšího

Vše začalo venkovním zápasem v Liberci. Pětatřicetiletý Michal Kadlec, který má za sebou angažmá v Německu či Turecku, neudržel nervy na uzdě a mimo hru si vyšlápl na Jana Kuchtu. Sudí neváhal a poslal nejzkušenějšího hráče hradišťského týmu těsně před poločasovou přestávkou do sprch. 

Tomuto momentu předcházela, dle zpětného verdiktu Komise rozhodčích, nesprávně odpískaná penalta právě na Kuchtu. Pochopitelná frustrace ovšem u takto zkušeného hráče nemůže vyústit k oslabení týmu v tak, do té doby, vyrovnaném zápase.

Slovácko sice v druhé půlce dále bojovalo o bodový výsledek. Jenže v deseti se to samozřejmě těžce hraje a síly chtě nechtě ubývají. Liberec vstřelil v posledních minutách 2 góly a svěřenci Martina Svědíka si na Moravu odvezli jen absenci Kadlece v následujících dvou zápasech. Ten se ke svému selhání vyjádřil následovně:

“Samozřejmě, že jsem to měl ustát. Když ale dal jednou loket Hofimu (Hoffmann), pak zezadu sestřelil mě a v dalším souboji nešel do balonu, ale zase do mě a rozhodčí to neřešil důrazně, tak jsem se na něj rozběhl a neubrzdil se. Dotkl jsem se jej břichem, on se skácel a simuloval na zemi, jako bych mu urazil hlavu.”

Špatný odkop a zbytečný loket

Týden na to přišel další kiks. V 15. minutě zápasu v Opavě došlo k nepříjemnému střetu Matouše Trmala s domácím Rychlým. Pro brankářskou jedničku Slovácka musela být přistavena nosítka a zápas pro něj skončil. Nadějného mladíka nahradil mezi tyčemi dvaatřicetiletý Radek Porcal. Netrvalo to však ani 5 minut a naprosto školáckou chybou zavinil gól na 1:0. Při odkopu napálil míč do atakujícího Železníka a ten strašlivou minelu potrestal.

Aby toho však nebylo málo, tak se v následujícím zápase vyznamenal Milan Petržela. V úvodu domácího utkání proti Bohemce nepochopitelně ohnal loktem proti Vodhánělovi a po kontrole na videu se poroučel ze hřiště. Další exces zkušeného hráče znamenal pro Slovácko další zápas odehraný v desíti a další prohru. Trenér Svědík se po zápase ani nesnažil Petrželu jakkoliv obhajovat.

Hrubá nedisciplinovanost. Je to úplně zbytečný, pro mě nepochopitelný. Tak jako jsem kritizoval Kácu (Kadlece) po Liberci, tak v tomto ani nemusely být žádný emoce v tu chvíli. Tyhlety dva hráči to mají táhnout a ne ten tým vlastně oslabovat.”

Ne a ne se trefit

Za zmínku ovšem stojí i Jan Navrátil. Rychlonohý záložník vstřelil v posledních 3 ročnících za Slovácko jediný gól. Není to tak, že by třicetiletý křídelní hráč nebyl pro svůj tým platný. Ale bohužel spaluje vyložené šance jak na běžícím páse.

Sám Navrátil si toho je vědom. V posledním kole hlavní části ligy zazdil tutovku proti Spartě a po zápase zpytoval svědomí.

„Těžko říct, mám pořád v hlavě tu moji šanci. Dívám se na ni, jako na naši největší příležitost. Od krajních hráčů se nějaké góly čekají. Už si říkám, že je to pořád dokola a jsem až trapný.“

Obrátí se ještě misky vah?

Nepochopitelná selhání týmových mazáků připravily klub z Moravy o důležité body a odsunuli jej ze skupiny o titul. Ve finále můžou hráči přijít o možnost po opravdu dlouhé době vrátit do regionu evropské poháry. Což by byla škoda.

Tým z Uherského Hradiště teď ve vyřazovací části opět čeká rozjetá Bohemka, což není nejpříjemnější soupeř. Modrobílí musí zapomenout na poslední kola a dát do dvojzápasu všechny síly, aby ještě měli šanci tuhle sezónu na konci označovat jako úspěšnou.

Související články:

Snová cesta ligou měla neočekávanou tečkuNula, která má hodnotu zlata

Reklama