Reklama
Loading...
Reklama

Kromě sporů s Janem Vodhánělem či Filipem Haškem v Bohemians dochází i k rozchodu v přátelském duchu. Německý obránce Till Schumacher odmítl nabídku prodloužení smlouvy a po sezoně Ďolíček opustí. Vršovický klub to nezvyklým způsobem oznámil na svém webu. Umístil na něj rozhovor, ve kterém odchovanec Dortmundu své rozhodnutí otevřeně vysvětluje.

V sezoně 2017/18 se Schumacher rozhodl opustit mládežnické výběry Dortmundu a začít sbírat zkušenosti v dospělém fotbale. Kvůli obrovské konkurenci u našich západních sousedů doma výraznější šanci nedostal a nečekaně zamířil do Česka. Zrodil se tak v českém prostředí unikátní přesun.

Jedná se totiž o kapitána mistrovského výběru Dortmundu do 19 let ze sezony 2015/2016 a osminásobného mládežnického reprezentanta Německa, který zažil tréninky pod vedením Jürgena Kloppa a dostal se na soupisku Dortmundu pro Ligu mistrů. O to překvapivější jeho příchod do Česka byl.

Schumacher dokonce nejdřív nastoupil do přípravy tehdy druholigových Pardubic. Rychle ale zaujal Jihlavu a byl uvolněn do nejvyšší soutěže. S odstupem poslední tým ligy v úvodu jarní části sezony 2017/18 šokoval čtyřmi výhrami za sebou v zápasech proti Slavii, Plzni, Teplicím a Dukle Praha. Vysočina tak výrazně oživila šanci na záchranu, o kterou bojovala až do posledního kola. Sezona ale nakonec skončila hořkým pádem o patro níž.

V pěti zápasech si Schumacher vyzkoušel druhou nejvyšší soutěž a poté se v dresu Bohemky dočkal návratu mezi českou elitu. Za vršovický klub německý fotbalista zatím odehrál 41 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku a šest asistencí.

„Mám jen jednu kariéru a v Bohemce jsem už tři roky. Chci vyzkoušet něco nového. Novou výzvu, začít novou kapitolu,“ okomentoval Schumacher svůj blížící se posezonní odchod a ujistil, že ve zbytku sezony udělá vše pro to, aby se klokani v tabulce umístil, co nejvýš: „Stále jsou před námi ještě tři měsíce a musíme získat co nejvíce bodů. Do léta udělám pro Bohemians maximum.“ K případu německého beka se pro klubový web vyjádřil i sportovní ředitel Miroslav Držmíšek:

„Tillovi jsme nabídli prodloužení stávající smlouvy a požádali ho o rozhodnutí. Informoval nás, že kontrakt nepodepíše. Přeje si vyzkoušet novou výzvu a v kariéře se posunout dál. My to plně respektujeme. Till je hodný kluk, který Bohemce odvedl dobré služby a já mu přeji, ať se mu u nás ještě do léta daří co nejlépe. Po sezoně si můžeme podat ruku, rozloučit se a popřát si štěstí. Do té doby je plnohodnotným členem kádru Bohemky.“

Slova Miroslava Držmíška se potvrdila hned v tomto kole, kdy třiadvacetiletý německý obránce nastoupil na půdě Zlína v základní sestavě. Kvůli zranění se jedná o jeho první start v letošním kalendářním roce. Zápas skončil bezbrankovým výsledkem a Till Schumacher odehrál 71 minut.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama