Schickův Leverkusen v posledních čtyřech zápasech Bundesligy nezvítězil. Německý celek prohrál tři utkání a pouze jednou se mu podařilo uhrát remízu. Nedávno vedoucí klub nejvyšší německé soutěže se propadl na třetí místo tabulky.

V 16. kole Bundesligy Bayer prohrál na hřišti Unionu Berlín 0:1, když obdržel gól pouhé dvě minuty před koncem. Zápas rozhodl Cedric Teuchert. Leverkusen v posledním měsíci ztrácí svou předešlou formu a nedaří se mu v nejvyšší německé soutěži vyhrát. Nyní se nachází na třetím místě tabulky. Naopak Union předvádí kvalitní výkony, neboť v posledních šesti utkáních neprohrál a posunul se na čtvrté místo.

Patrik Schick ve včerejším zápase naskočil v základní sestavě. V utkání se však neprosadil a v 69. minutě střídal. Český útočník v posledních čtyřech kolech nejvyšší německé soutěže skóroval dvakrát. Proti Bayernu Mnichov jeho gól pouze mírnil porážku 1:2. Branka pražského rodáka proti Brémám přispěla alespoň k remíze 1:1, a zajistila tak jediný bod Leverkusenu v tomto kalendářním roce.

V nedávné době se Bayeru podařilo zvítězit pouze ve druhém kole německého poháru, kdy porazil Eintracht Frankfurt 4:1. V Bundeslize se však poslední dobou trápí. Jelikož se zbytek zápasů 16. kola dohrává o tomto víkendu, může se Schickův tým v tabulce ještě více propadnout. Pokud Borussia Dortmund v dnešním utkání zvítězí, dostane se před celek českého reprezentanta.