Reklama
Loading...
Reklama

Trenér Arsenalu Mikel Arteta si může částečně ulevit. V neděli si proti Sheffieldu United jeho tým spravil chuť a vyhrál přesvědčivě 3:0. Během utkání mu ovšem zatrnulo, když byl v 69. minutě nucen ze zápasu odstoupit klenot Gunners Bukayo Saka. Podle nejnovějších zpráv klubu by však klíčový hráč měl být na zítřejší odvetu se Slavií připraven.

Devatenáctiletý teenager je i přes svůj mladý věk nepostradatelným prvkem londýnského týmu. To ostatně ukázal i v prvním utkání proti pražskému celku, když ty nejnebezpečnější útoky vedly právě přes něj.

V nedělním zápase na hřišti posledního Sheffieldu United se z něj však klenot Arsenalu musel v druhém poločase poroučet. Zranění si přivodil bohužel sám a při odchodu se držel za levé stehno.

Nejnovější zprávy ohledně zdravotního stavu týmu však přinesly fanouškům Gunners radost. Saka je v plném tréninku a připraven na zítřek. Stejně tak i Emile Smith-Rowe, který měl problém s levým kotníkem a proti Sheffieldu zůstal na tribuně.

Otazníky nadále visí nad útočníkem Aubameyangem a kreativním středopolařem Odegaardem. Dlouhodobější absenci mají pak David Luiz a Kieran Tierney.

Aubameyang
Účast gabonského útočníka Aubameyanga v odvetě Evropské ligy zůstavá stále otázkou / Zdroj: Mirror

Co Slavia?

U pražského celku se musí počítat bez Simona Deliho, který se nakazil covidem. Stále nejistý je start Ondřeje Kúdely kvůli kontuzi nosu. Ze zdravotních důvodů proti Spartě nenastoupili ani Peter Olayinka a Abdallah Sima.

„Prognóza je u obou zranění složitá. Jak znám Petera, ten do toho půjde i přes bolest. U Simy je to tak záhadné, že vůbec nevím,“ řekl po derby pražských „S“ Jindřich Trpišovský.

Na to, kdo všechno bude proti Gunners dostupný, si tak budeme muset počkat možná až do předzápasového tréninku.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama