Reklama
Loading...
Reklama

O kauze Martina Haška mladšího válčícího s pražskou Spartou se toho již napsalo mnoho. Můžeme si o celém příběhu myslet mnohé, ale každopádně se jedná v rámci českého fotbalu o něco výjimečného. Už se patrně nikdy nedozvíme, co bylo hlavním spouštěčem antipatií mezi talentovaným záložníkem a letenským klubem. Hráč však podle svého dalšího vystupování zjevně ničeho nelituje. V podstatě dobrovolně se připravil minimálně o rok fotbalu, ale vystupuje nyní jako celkem zásadový člověk bojující s těžkým soupeřem mimo hřiště.

Nyní se však začaly rodit zajímavé zprávy kolem dalšího člena rodiny Hašků. Představy jeho mladšího bratra Filipa o herním vytížení se výrazně rozchází s těmi, jež má trenérský štáb Bohemians Praha 1905. Když se podíváme na web vršovického klubu, uvidíme jméno FIlip Hašek stále na soupisce A- týmu, ale v základní sestavě jsme ho mohli zaznamenat naposled 10. prosince v ligovém zápase s Pardubicemi. Bohemians o něm mluví jako o členovi širšího kádru a to se prý třiadvacetiletému záložníkovi nezamlouvá. 

Nikdy podle všeho nedošlo k vyřazení z kádru, ale od vedení klubu dostal svolení k hledání nového angažmá. Nemůže tak počítat s tím, že dosáhne takového postavení, jež tady měl před časem jeho bratr. Filip Hašek má stále možnost se připravovat s prvním týmem. Jak dlouho tento stav ještě bude trvat?

Musíme zde poukázat i na to, že většinu času se nyní hráči prvního mužstva s B- týmem připravují společně. Děje se tak především z důvodu koronavirových opatření, díky nimž se například nehrajě soutěž ČFL, jíž je “rezerva” Bohemians členem. Setrvání ve větším kolektivu se jim rozhodně nemůže příčit.

Právní zástupkyně Filipa Haška Markéta Haindlová, jež zastupuje i jeho bratra, žádá, aby byl hráč opět jasně prezentován jako člen prvoligového A- týmu. Sparťanský odchovanec se dnes nachází ve věku, kdy by každý hráč chtěl mít pevnější místo v kádru a pokud by ho v Bohemians nezískal, hledal by patrně štěstí jinde. Vzhledem k současné celkové situaci může být však hledání případného nového angažmá složitější než v nedávné minulosti. Možná se bude jednat o další zajímavou šachovou parti i- jednu z největších vášní jeho otce. A na straně Hašků se těchto her zjevně nikdo nebojí.

Nyní není na místě soudit, jak reálně Filip Hašek a jeho okolí celou věc pojímají a zda jim náhodou trochu neschází pokora. Přichází však spekulace, jež se rodily již na začátku kauzy jeho bratra. Opět se bude řešit, jaká je faktická pozice hráčů v celkové české fotbalové struktuře. Znovu se může jednat o inspiraci pro hráče nespokojené se situací v jejich klubu. 

Velmi důležitého spojence představuje dnes pro fotbalovou sekci rodiny Hašků již zmíněná právnička Markéta Haindlová. V médiích prezentuje jejich přístup k dané situaci jako ten, jež se blíží evropskému standardu a český fotbal všechny tři pány za nějaký čas patřičně docení. Potřeba vystupovat proti davu se jeví v této sportovní rodině jako geneticky daná. Patrně i proto chtějí už první známější kauzu staršího syna řešit na mezinárodním poli. Pokud se tak stane, může vzniknout zajímavý vzkaz pro české fotbalové prostředí.

Opět zdůrazňuji, že nechci hodnotit, zda se bude jednat o vzkaz pozitivní či negativní. Bude ale každopádně velmi důležitý Anglický spisovatel John Galsworthy získal v roce 1932 Nobelovu cenu za literaturu za román Sága rodu Forsytů. Markéta Haindlová teď bude bojovat o patřičné ocenění svých právnických schopností společně se třemi pány, jež milují fotbal.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Martin Hašek vstoupil do německého jara pravou nohou
  • Byl Hašek na Spartu připraven?
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama