Reklama
Loading...
Reklama

Spartak Trnava má pod vedením Michala Gašparíka už niekoľko úspechov. Hovoríme o skupine Európskej Konferenčnej ligy, ale aj o dvoch tituloch v rámci Slovenského pohára. Jeden súper, však Trnave pod týmto trénerom skutočne nesedí a tým je Ružomberok. Trnava tohto súpera pod vedením svojho súčasného manažéra nedokázala ani raz z desiatich prípadov poraziť. Ten desiaty prišiel práve na finále Slovenského pohára. Už sa čakalo, že klub konečne túto sériu ukončí, no nestalo sa. Podobne ako Trnava pred rokmi zabránila Slovanu získať tri poháre za sebou, im to tento rok prekazil Ružomberok.

Ružomberok na jeseň a na jar sú odlišné mužstvá

Po jesennej časti Niké ligy, sa zdalo, že mužstvo ruže, nebude na túto sezónu spomínať v dobrom. O nejakej účasti v skupine o titul ani nebola reč. Špekulovalo sa, kto zo štvorice Podbrezová, Dunajská Streda, Trenčín a Banská Bystrica pôjde von, nakoľko minimálne jeden z nich sa do prvej šestice nemohol dostať. Ružomberok však na jar získal novú formu a hoci sa s ním ani nepočítalo, napokon na úkor Bystrice a Trenčína postúpili šokujúco aj oni. Navyše sa zdá, že ani boj o prvú trojicu nie je tak vzdialený, hoci po titule v pohári, už ide len o boj o česť, nakoľko pohárovú Európu má klub zaistenú. Zo sezóny, ktorá sa javila ako tá, kde je všetko stratené, tak napokon je nádherný príbeh. Jedná sa len o druhý úspech klubu v tejto súťaži. Ten prvý, získala ešte v sezóne 2005/2006 zlatá generácia klubu, ktorá získala aj titul.

Dvakrát a dosť

Už sme spomenuli, že Trnave sa nepodarilo dokonať hattrick úspechov v rade. Nie sú však zďaleka jediným klubom, ktorému sa to nepodarilo. V ročníku 2001/2002 o toto bojoval Inter Bratislava, potom čo dvakrát uspel. Napokon sa ale z úspechu tešil Senec. Podobne bol na tom Bratislavský Slovan v sezóne 2011/2012, kedy po dvoch tituloch bratislavského klubu, prišiel rad na Žilinu. V tejto snahe neuspel ani Trenčín, ktorý potom, čo dvakrát získal double, bol v ročníku 2016/2017 neúspešný a vystriedal ho Slovan. Ten hattrick nezakončil z kuriózneho dôvodu. Hneď po tomto úspechu nasledoval ďalší, no na tretí rok, mužstvo nastúpili do zápasu v tíme s Marinom Ljubičičom. Na tom by v zásade nebolo nič zlé, keby hráč v tom istom kole nenastúpil už za Dunajskú Stredu. Z titulu sa teda tešila Trnava, ktorú potom opätovne vystriedal dvojnásobným úspechom Slovan.

Na tretí raz sa Slovan dokonca dostal až do finále a mohol hattrick zakončiť. Na vlastnom štadióne, ich však zastavil práve trnavský Spartak, ktorý o rok svoj úspech proti rovnakému súperovi zopakoval. Tentoraz na vlastnom štadióne. Pokračovanie a doterajší koniec tohto príbehu je známy. Ružomberok túto snahu uťal a opäť sme sa nedočkali toho, aby zvíťazil jeden tím, trikrát v rade.

5 2 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
3 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Matej Kostka
Matej Kostka
23 dní před

Zas Ružomberský antifutbal. Vyhrali si to sami, lenže je to klub bez ambícií. Vypadnú v prvom alebo druhom dvojzápase. Gratulujem k titulu ale pre Sk futbal to nie je dobré. Michal je frajer, že to na rozhovore zvládol, aj keď mu bolo do plaču

Jakub Peterka
Jakub Peterka
Odpovědět na  Matej Kostka
23 dní před

Sedlák z Trnavy sa sťažuje. My si užívame titul

Matej Kostka
Matej Kostka
Odpovědět na  Jakub Peterka
23 dní před

Hej užívaj. Ďalších 20 rokov sa ho nedočkáš

Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x