Loading...

Ruská fotbalová liga má za sebou dvanácté kolo a s ním i jasného lídra. Spartak Moskva, ve kterém září český reprezentant Alex Král, přehrál nepříjemný Kuban Krasnodar na jeho stadionu a odskočil svým sokům ve vedení soutěže.

Moskevský tým včera odehrál na hřišti Krasnodaru těžkou partii, ze které nakonec vyšel vítězně v poměru 3:1. Spartak přehrál svého soupeře hlavně díky individuálním akcím a nebezpečným výpadům z krajů hřiště, které vedly ke gólovým příležitostem.

Mezi střelce hostů se svým premiérovým gólem zapsala i hvězdná posila z londýnské Chelsea Victor Moses. Dvaadvacetiletý český záložník odehrál celou porci 90 minut a patřil k nejlépe hodnoceným hráčům. Klasicky pokrýval velké území hrací plochy a načínal ofenzivní akce svého týmu.

Díky zaváhání Zenitu Petrohrad s Rubinem Kazaň se Spartak třemi body osamostatnil na čele tabulky ruské Premier League.

Ani minutu bez Krále

Kudrnatý český reprezentant je jedním z nejvytěžovanějších hráčů ligy. Z možných 1080 minut, které bylo možné za dvanáct kol ligy odehrát, nevynechal Král jedinou z nich.

V letošním ročníku si do statistik zatím připsal dvě asistence, přičemž ta druhá opravdu stála za to. V zápase 10. kola se střetli aktuálně nejlepší týmy Ruska a to právě Spartak a Zenit.

Domácí moskevský celek prohrával v zápase 0:1 gólem Aleksandra Erokhina. V 86. minutě ovšem dostal na pravém kraji vápna míč Král. Prosmýkl se kolem jednoho obránce, přehazovačkou zleva doprava zamotal druhého a na zlatém podnose naservíroval míč argentinskému kolegovi Poncemu. Ten balón uklidil ke vzdálenější tyči a rozhodl o dělbě bodů.