Reklama
Loading...
Reklama

Je tomu něco málo přes rok, co útočník Tomáš Wágner přestoupil z Karviné do Mladé Boleslavi a následoval tak svého kolegu Budínského. Vytáhlý útočník podepsal tříletý kontrakt a čekalo se od něj hodně. Aby také ne, přicházel s vizitkou zkušeného střelce. V sestupu namočené Karviné, totiž svými důležitými přesnými zásahy dopomohl svému chlebodárci k udržení v první lize. A hned několikrát.

V sezoně 2018/19 vstřelil v základní části za 25 zápasů 11 branek. O ročník dříve nasázel za stejný počet utkání o branku méně, tedy 10 přesných zásahů.  Mladoboleslavští fanoušci se těšili, že naváže na své dřívější působení u tohoto klubu z ročníku 2014/15, kdy ve 23 utkáních desetkrát rozvlnil soupeřovu síť. 

Jenže přes úderné duo KomličenkoMešanović se do základní sestavy neprosadil, takže ho klub záhy poslal na hostování do Zlína. Zde strávil půl roku. Očekávaný brankostroj se však zasekl a z 10 utkání skóroval jen dvakrát. Ke Středočechům se vracel s nadějí, že nahradí odcházejícího Rusa Komličenka, který přestoupil do Dynama Moskva.

Jenže i druhý pokus zaujmout trenéra Josefa Webra nevyšel. Příbramskému odchovanci navlhnul střelný prach a vytoužené branky nepadaly. Jak by také mohli, když nedostával takovou zápasovou minutáž, jakou by si představoval.

Podle našich informací se nyní schyluje ke změně působiště tohoto forwarda. Nyní by si měl více užít sluníčka, jelikož o jeho služby projevil zájem nejmenovaný kyperský celek. Svým přestupem by rozšířil českou enklávu na ostrůvku ve Středozemním moři na číslici 7. Byl by však momentálně jediným českým útočníkem.

Před nedávnem do Anorthosis Famagusta přestoupil záložník Josef Hušbauer. V Pafosu hrají záložník Zdeněk Folprecht a obránce Josef Kvída. Dvojice obránců – Jan LecjaksMichael Lüftner hájí barvy Omonie Nicosia. A ve Famagustě, ale konkurenční Nea Salamina hraje obránce Pavel Čmovš.

Jak to je tedy s mladoboleslavskou ofenzívou? Další boleslavský útočník Tomáš Ladra dostal povolení k zahájení přípravy v severočeském Jablonci. Avšak z tureckého hostování se vrátil Muris Mešanović. Sám trenér Weber přiznal, že není rozhodnuto, zda bosenský útočník v klubu zůstane. Nastínil jen, pokud v týmu setrvá, budou mladoboleslavští hrát na dva útočníky.

A podle mě nejžhavějšími kandidáty na post útočníků v základu budou právě Mešanović, zda zůstane v Boleslavi. Dále hostující sparťan Václav Drhal, který však potřebuje herní vytíženost po vážnějším zranění. Přijít má Lotyš Davis Ikaunieks, jenž by měl být výměnou za Tomáše Ladru. A samozřejmě Jiří Klíma, kterému to na konci minulého ročníku začalo střílet.

Takže teoreticky by odchod Tomáše Wágnera nemusel kabinu Mladé Boleslavi nikterak zasáhnout. Pro třicetiletého útočníka by to bylo první zahraniční angažmá. V jeho věku je to, dá se říct, poslední velká šance okusit fotbal za hranicemi Česka a hozené kyperské laso, není úplně tak k zahození. Zažije hráč svůj fotbalový restart?

Související články:

Reklama