Reklama
Loading...
Reklama

Zkušený záložník se stovkou zápasů v první lize jde podle svých slov domů. Není to ale ten úplně vysněný návrat do druhého největšího města naší republiky. Klubem jeho srdce je totiž Zbrojovka. Pašek ale bude oblékat dres menšího z brněnských klubů – toho z Líšně.

Prostějov za jeho přestup žádné peníze nevyinkasuje. Zkušenému třicetiletému borci totiž skončila smlouva, a tak odchází do SK Líšeň zdarma jako volný hráč. V Prostějově zažil, co se týče své vytíženosti dobrý ročník, ale „chyběli mu čísla“. David Pašek odehrál v letošní sezóně solidní porci 24 zápasů, ale do statistik se zapsal pouze tím, že přihrál na dva góly svým spoluhráčům. Žongl udělal nejen na toto téma s Davidem pro náš web malý rozhovor.

 

Proč si myslíš, že jsi tuto sezónu za Prostějov nevstřelil ani jeden gól?

Nevím, šancí jsem měl hodně. Ale někdy to tak ve fotbale je, že to tam nepadne…

Davide, v Líšni jsi už jednou působil. V tehdy třetiligovém týmu si dával jeden gól za druhým. Nakonec jich bylo 12. Vzpomínáš na toto své střelecky nejplodnější období?

Jasně, vzpomínám, tehdy mě tam padalo snad všechno, tak uvidíme nyní, třeba to zas půjde.

Proti HFK Olomouc jsi tehdy vstřelil dokonce 4 branky!

Jo? Vím, že tam byl jeden zápas, ve kterém jsem dal dost gólů…

V Líšni jdeš bojovat o základní sestavu, nebo ji máš od trenéra přislíbenou? A budeš hrát na své oblíbené pozici?

Všude se bojuje o základní sestavu, a udělám vše pro to, abych v ní byl. O pozici jsme se s trenérem ještě nebavili. Takže, uvidíme…

Změnila se hodně Líšeň od tvého předešlého angažmá v ní?

Klub se stal plně profesionálním. Změnilo se toho podle mě docela hodně, klub na vše měl málo času, ale zvládli to hodně dobře. Úpravy pro profesionální fotbal a zázemí se vylepšilo, takže si myslím, že Líšeň je dobré místo. Znám v 2. lize daleko horší.

Už víš, jaké má klub sportovní mety pro následující sezónu? Pouhá záchrana je po té letošní povedené asi málo? A jaké cíle máš ty osobně?

Druhá sezóna je podle mě daleko těžší, jak ta první v profi fotbale. Ale tahle sezóna byla určitě úspěšná, takže já bych si přál, aby jsme na ni navázali. A co se týče mě, udělám maximum, abych byl prospěšný pro tým.

Související články:

Reklama