Reklama
Loading...
Reklama

V 15. kole Fortuna ligy sa predstavil Bratislavský Slovan na  ihrisku Senice. Belasí stratili prvenstvo v tabuľke po triumfe Dunajskej Stredy nad Trnavou, ktorá sa drží v skupine o postup vďaka veľkému výpadku formy, v Nitrianskom tíme. V tomto zápase sa však stala vec, ktorú vídame v našich končinách veľmi vzácne.

 

Stále sa treba biť o miesto v reprezentácii

 

Dávid Strelec Lukáš Pauschek. Hráči, ktorí patria medzi ašpirantov pre finálnu súpisku na Euro 2020. Prvý menovaný momentálne bojuje s veľkou konkurenciou v útoku v jeho domovskom klube. V poslednom čase však nastupuje čoraz viac. Ani jeho forma nie je vôbec najhoršia. 10 zápasov 6 gólov, v rámci ligy.

Pravý obranca to však bude mať oveľa ťažšie. I keď sa objavil v predchádzajúcej nominácii Slovenskej reprezentácie, v Slovane dostáva času pomenej. Pomôcť by mu mohlo to, že Medvedev, ktorý je na pravej prvá voľba, je zranený. Pauschek sa však v poslednom zápase takisto zranil.

 

Do národného mužstva spoločnými silami

Posledný 2 spomenutý futbalisti v prvom polčase zaobstarali jediný gól. Senica v úvode hrozila, no Dominik Greif pôsobil v bráne zodpovedne a sebavedomo. V 41. minúte sa belasí presadili, keď Strelec zužitkoval Lukášovu prihrávku.

 

VAR netreba aby gól nebol uznaný

V zahraničí je už celkom bežné, že veľký počet gólov býva zamietnutý po dohovore s video asistentom rozhodcu. Na Slovensku ešte nemáme túto techniku zavedenú, no predsa len sa niečo podobné podarilo

V 49. minúte domáci dokázali vyrovnať. Rozhodca tento prírastok ku skóre uznal aj po dohovore s čiarovým arbitrom. Hosťom sa však toto rozhodnutie stále nepáčilo a nakoniec na pána s píšťalkou presvedčili a skóre zostalo nezmenené. Zakončeniu vraj totiž predchádzal faul na spomínaného pravého obrancu.

 

Rozhodnutie domácich zlomilo

Po tomto incidente už existoval len jeden tím. Bratislavčania po zásahoch RataaHolmana zmenili stav na konečných 3:0. Minimálne do stredy teda budú na špici tabuľky, no DAC má ešte jeden zápas k dobru.

Kormidelník Senice nebol po stretnutí stotožnený so spomínaným incidentom v 49 minúte:

Zápas bol nervózny, prvý polčas  sa hralo medzi šestnástkami, bolo tam viac bojovností, vypracovali sme si jednu príležitosť, súper svoju jednu šancu v prvom polčase premenil. Zápas sa lámal za stavu 0:1, neviem si vysvetliť neuznaný gól. Myslím si, že ten gól mal platiť. Súper zvýšil na 2:0 a zápas si postrážil. Pokiaľ chceme byť úspešní proti Slovanu, musíme byť v šanciach efektívni. Hostia mali zhruba päť príležitostí a skórovali trikrát – to je ich silná stránka.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama