Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
Trnava
FOTO: www.fcspartaktrnava.com
Slovenský futbal

Rozbor tímov: Trnava bez Škrtela, no so skvelými posilami

Trnava bola príjemným prekvapením uplynulej sezóny. Hoci v závere im trocha upadla forma a z boja o prvé miesto skončili až tretí, stále to bola lepšia sezóna ako sa čakalo. Najvýznamnejší úspech však bol v pohári. Tam šokujúco porazili bratislavský Slovan a mohli sa tešiť zo zisku trofeje. V tomto roku sa budú snažiť na svoje úspechy nadviazať s kopou nových posíl.

V klube nastal už minulú sezónu jeden významný odchod, keď si Cabrala stiahol jeho materský klub z hosťovania. Na výkonoch bola vidno jeho absencia, nakoľko sa to udialo v čase po zimnej prestávke. Práve vtedy tím prestal v rámci ligy podávať také dobré výkony ako dovtedy. Nakoniec odišiel aj Martin Škrtel. Po výhre pohára ukončil svoju bohatú kariéru. Pohľad na jeho úspechy sme priblížili v tomto článku.

Trnava s hráčmi so skúsenosťami v reprezentácii

Spolu so Škrtelom odišlo klubu mnoho reprezentačných skúseností. Takýto hráč neprinesie mužstvu len kvalitu ako takú, no zároveň zlepší aj hráčov okolo seba. Na odchode bol aj Ján Vlasko, ktorý sa pripojil ku Skalici. Vedenie však neváhalo a priviedlo skutočne kvalitné náhrady.

V Žiline je zvykom, že nedržia dlho v klube starších hráčov a práve to bol prípad Jakuba Paura. Ten v tíme skončil po vypršaní zmluvy, no Trnava ho takmer okamžite vzala k sebe. Hráč, ktorý má v našej súťaži odohratých 10 sezón, bude svojimi skúsenosťami a kvalitou jednoznačne prínosom do zálohy. Vo svojej kariére pôsobil aj v Trenčíne a Zlatých Moravciach a takisto reprezentoval Slovensko v tíme do 21 rokov.

Samuel Štefánik má vo svojom životopise takisto lukratívne destinácie. Po výborných výkonoch v Trenčíne odohral sezónu v holandskom klube Nijmegen, odkiaľ sa presunul do bratislavského Slovana. Potom, čo pôsobil v najúspešnejšom slovenskom klube, sa presunul do Poľska, kde pôsobil, mimo jedného hosťovania v Podbrezovej, niekoľko rokov. Po vypršaní zmluvy sa chystá vylepšiť zálohu v Trnave. Na konte má aj dva štarty za A-tím reprezentácie.

Po odchode Škrtela potrebovala Trnava zaplátať túto dieru v obrane. Vyriešila to zrejme najlepším možným spôsobom. Lukáš Štetina v Sparte už v poslednej sezóne moc nehrával a iné to nebolo ani na hosťovaní v Liberci. Jedná sa však o hráča s mnohými skúsenosťami z českej ligy. Takisto odohral aj zápasy v reprezentácii a pre tím bude určite skvelou posilou do defenzívy.

Návrat to tímu hlási aj Martin Vantruba. Ten po prestupe do Slávie pravidelne nehrával a viac času strávil na hosťovaniach. Iné to nebolo ani v Dunajskej Strede a tak sa bývalý reprezentačný brankár v juniorských kategóriách, vracia naspäť domov.

Záverečné zhrnutie

Trnava bude mať určite po úspešnom roku vysoké ambície. Indikujú to aj príchody kvalitných hráčov. Po zisku trofeje budú určite chcieť na tento úspech nadviazať. Iné to nebude ani v predkolách Konferenčnej Ligy. Trnava nedávno dokázala postúpiť do skupiny Európskej Ligy, no a nadviazať by chcela určite aj na to.

Reklama