Reklama
Loading...
Reklama

Anglii stejně jako zbytek světa trápí epidemie covid-19. Fotbalovou Chelsea postihly navíc ještě rány do hráčského kádru a nejvýraznější je rána na postu brankáře. Mimo hru je nyní brankářská jednička Kepa Arrizabagala. Na post jedničky se tak minimálně dostává Edouard Mendy a záda mu bude jistit Willy Caballero. U klubů světového významu jsou však standardně k dispozici tři brankáři a vzhledem k již uzavřenému přestupovému termínu se bude konat jeden malý brankářský šok, jež skutečně není příliš často k vidění.

 

Někdejší česká reprezentační jednička Petr Čech vyklidí minimálně částečně svou kancelář a čekají ho opět tréninky s A- týmem Chelsea, které pravidelně absolvoval celých jedenáct let, zažil několik trenérských kapacit a tou nejosudovějších mu byl Portugalec José Mourinho, jehož fotbalová veřejnost milovala i nenáviděla. Pravděpodobnost, že se plzeňský rodák skutečně podívá do branky v soutěžním zápase, se skutečně nejeví jako příliš pravděpodobná, ale přesto přichází jedna zajímavá vzpomínka.

Tentokrát se musíme přesunou na hokejový led a vzpomenout na hrdinu z olympijského Nagana Dominika Haška. V roce 1998 ho celý národ miloval a minimálně většina chlapců nosila jeho dresy a vylepovala na zeď jeho plakáty. Jednalo se o největší ukázku toho, jak se pro někoho může stát sport smyslem života. Petra Čecha od něj dělí minimálně jedna sportovní generace, ale jednu věc mají společnou. 

Jedná se o sportovní výjimečnost. Když se Dominik Hašek vrátil z kanceláře na led, nikdy to nekončilo debaklem a moc dobře věděl, co dělá. U Petra Čecha se rovněž nedá očekávat vyhoření a to minimálně z jednoho prostého důvodu. U fanoušků Chelsea má výjimečné postavení a to nezměnil ani přesun do konkurenčního Arsenalu. Davy fanoušků jej velice rády vítaly zpět na Stamford bridge. 

Jeho výjimečnosti si je velmi dobře vědom i trenér Frank Lampard, s nímž se český brankář velmi dobře zná už ze společného hráčského působení. Jeho postava měla jistě veliký vliv na Čechově dočasném návratu. Nikdy nebude na škodu, když se tak výjimečný brankář mladším kolegům v České republice připomene.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Součkova cesta alá Petr Čech?
  • „Nastal správný čas na posun,“ říká česká naděje Manchesteru United
  • Reklama