Reklama
Loading...
Reklama

Široká slávistická marodka se výrazně podepsala také na české nominaci na nadcházející kvalifikační dvojzápas. Z tvrdé rány se po prohraném derby probírá slávistická obrana. Přišla o svého vůdce Jana Bořila. Verdikt lékařů zní: poškozená chrupavka kolenního kloubu a dá se očekávat až půlroční pauza. Představitelé Slavie mluví o malé sportovní tragédii. Z pozice diváka bude zápasy sledovat také jeho někdejší slávistický kolega z druhé strany obrany Vladimír Coufal. Nyní je třeba nalézt za tyto dvě jistoty alternativy.

Na pravém kraji se jeví jako první volba Aleš Matějů. Během působení Jaroslava Šilhavého na lavičce české reprezentace si připsal již sedm startů a v kvalifikaci zasáhl do zápasů s Běloruskem a Belgií. Má tak na kontě jedno vítězství a jednu porážku. V Sérii B si v této sezoně připsal sedm startů a zasáhl také do Italského poháru. V jeho případě by se jednalo patrně o nejtěžší zkoušku v rámci dosavadního fotbalového životopisu. Boj o světový šampionát čeká na své rozuzlení a fanoušci doufají, že se národní tým po šestnácti letech znovu podívá mezi elitu celé fotbalové planety.

Jeho kolegou na levé straně by se měl podle všeho stát Filip Novák. Jeho fotbalový a reprezentační životopis jsou přeci jen bohatší. Na klubové úrovni už přetáhl přes hlavu pět různých dresů. Nyní se pere o místo ve slavném Fenerbahce Istanbul. Na svém kontě má celkem dvacet pět reprezentačních startů a připsal si jeden gól. Před čtyřmi lety se podílel na vítězství 5:0 nad San Marinem. Při ztrátě Vladimíra Coufala se tak jedná o celkem jasnou první alternativu.

Jaké jsou do budoucna další alternativy? Na pravém kraji můžeme brzy vidět například Tomáše Wiesnera. Sparťanský odchovanec má za sebou putování po hostováních, při nichž hájil dresy Vlašimi, Mladé Boleslavi či Liberce. V této sezoně však zasáhl do všech deseti ligových zápasů Sparty a má na svém kontě dvě gólové asistence.. Těmi se podílel na demolici Liberce a přispěl také k vítězství nad Hradcem Králové. Kdy ho Jaroslav Šilhavý povolá do zbraně?

Jako další alternativu na kraj obrany můžeme brát plzeňského Milana Havla. Rodák z Benešova a odchovanec Bohemians Praha 1905 zažívá nyní vydařené období v Plzni, s níž vede ligovou tabulku. Především díky tomuto působení má již zkušenosti i z mezinárodního pole. Českou republiku zatím reprezentoval především na mládežnické úrovni. Debut v A-týmu si připsal před měsícem. Jaroslav Šilhavý ho nominoval na přípravný zápas s Ukrajinou, v němž odehrál obránce vedoucího týmu Fortuna ligy jeden poločas. Do druhého poločasu ho vystřídal shodou okolností Aleš Matějů. Nechť má reprezentační obrana i v nejbližších zápasech pevné základy.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Patrik Schick dělá fanouškům Leverkusenu radost. Má zaděláno na životní sezonu
  • „Dar z nebes“ Sadílek táhne Twente vzhůru. Dostane šanci v reprezentaci?
  • Reklama