Reklama
Loading...
Reklama

Dunajská streda po zaváhaní v záverečných kolách jesennej časti ligy stráca na prvý Slovan päť bodov. V poslednej dobe sa spomínali hlavne odchody hráčov, no mužstvo z južného Slovenska sa odhodlalo k rekordnému nákupu. 

Hororový príchod na Slovensko 

Luciano Vera sa v stredoeurópskej krajine nachádza už od novembra minulého roku. No samotná preprava lietadlo vôbec nebola jednoduchá, hráč sa dokonca musel obávať o vlastný život. 

Samotný let bol dvakrát zrušený. Keď však konečne odletel bola jeho cesta priam hororová. Lietadlo malo problémy s turbulenciou pri lete z Argentíny do Frankfurtu. Našťastie to piloti  zvládli a hoci neochotne, hráč sa presunul následne aj z Nemecka na Slovensko.

 „Začali sme klesať, spustili sa alarmy, všetci sme plakali. Ja som bol sám, pozrel som sa na svoj mobilný telefón a myslel som na to, že to nemôžem povedať rodine. Jediné, čo som mohol robiť, bolo modliť sa a prosiť Boha o ďalšiu šancu.” vyjadril sa Luciano 

Obvinenia z Argentíny 

Krajný obranca sa chcel prebojovať do základu. To sa však zatiaľ nestalo, nakoľko donedávna bol stále hráčom River Plate. Existovali obvinenia, že z klubu odišiel bez dovolenia. Hráč však všetky tieto správy poprel. 

Ponuka z Dunajskej Stredy prišla počas toho, ako bol v Argentíne futbal prerušený. Háča hlavne presvedčilo to, že mu tím ponúkol zmluvu, dom, jedlo a možnosť hrať prvoligový futbal, k čomu sa v River Plate nedostal.  

Všetko sa však zmenilo 20.1.2021. Od tohto dátumu je futbalista plnohodnotným členom tímu DAC. Cena prestupu by sa mala pohybovať v hodnote 1,3 milióna €. 

Najhodnotnejší futbalista v lige 

Tento prestup okamžite posunul hráča na prvé miesto v lige, čo sa týka nominálnej hodnoty futbalistov. Podľa webu Transfermarkt sa hodnota krajného obrancu pohybuje v hodnote 1,3 milióna €. Sekunduje mu záložník Dunajskej Stredy Zsolt Kalmár s hodnotou 1,2 milióna. 

Pódiové umiestnenia uzatvára Dominik Greif, ktorý je hodný rovný 1 milión. Nikoho zrejme neprekvapí, že na prvých 13 miestach sa objavujú len športovci z hlavného mesta, či Žitného polostrova. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama