Reklama
Loading...
Reklama

Olomoucká Sigma se v současné sezóně s dvaceti šesti body pohybuje ve středu tabulky Fortuna ligy. V pohárovém zápase proti Domažlicím dostali prostor nové posily Mihalík i Slaměna. Mihalík se má stát náhradou za Šimona Faltu a hned v prvním zápase, i přes celkový horší výkon Sigmy, zaujal

Od prosince minulého roku bodovala Olomouc v ligových zápasech naplno pouze jedinkrát. V posledních dnech přestupového období tak posílil Sigmu dvacetiletý Patrik Slaměna, který se ve Zlíně nedohodl na prodloužení smlouvy a v Olomouci podepsal do roku 2025. Mládežnický reprezentant si od nového angažmá slibuje úspěšný start další části své rozjíždějící se kariéry. 

Druhou posilou je slovenský reprezentant Jaroslav Mihalík, který přišel z polské Lechie Gdaňsk. Zkušenosti má ze slovenské Žiliny nebo pražské Slavie. V Polsku nedostával dostatek prostoru na hřišti a proto se rozhodl o větší zápasové vytížení. Sportovní manažer Sigmy, Ladislav Minář, uvedl jako důvod Mihalíkovo příchodu především potřebu krajního záložníka. Hanou již v lednu opustil levonohý záložník Šimon Falta, který za Olomouc nastřílel dohromady patnáct branek a má zkušenosti ze seniorské reprezentace. Sigma zároveň na určitou dobu přišla na kraji zálohy o nadějného Jáchyma Šípa, který je zraněný. 

„Bereme postup, ale s hrou jsme nebyli spokojení,“ hodnotil na klubovém webu kriticky trenér Radoslav Látal.

Mihalík nastoupil proti třetiligovým Domažlicím na poločas a podílel se na druhé brance Sigmy. Nutno dodat, že Olomouc se s papírově slabším soupeřem dlouho trápila. Po vyrovnané první půli rozhodly až dvě branky v 50. a 76. minutě. Slovenský reprezentant mimo jiné doufá, že si kvalitními výsledky řekne o nominaci na Euro, které začíná tento rok v červnu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama