Reklama
Loading...
Reklama

Z hostování v daleké Astaně se vrací do Sparty srbský obránce Uroš Radakovič. Na Letnou přichází s tím, že neexistuje jasně daný scénář následujících dnů a týdnů vyhovující jak jemu tak Spartě. Jednalo se již o druhé hostování v řadě. Po ruském Orenburgu představovala Astana opět určitý úprk před problémem, který stále setrvává a fakticky musí být i velmi bolestivý. Nutno konstatovat, že Radakovič do jisté míry trpí za všechny sparťany kvůli největšímu průšvihu poslední doby a čeká na vysvobození.

I dnes, když před sparťanem řeknete slovo Subotica, nevzbudíte na jeho tváři úsměv. Vybaví se mu nepochopitelné vyřazení neznámým srbským klubem v předkole Evropské ligy. Vše tehdy způsobila penalta odpískaná právě po zákroku Radakoviče, která byla z kategorie velmi přísných. Trenér Ščasný nad sebou u lavičky ztrácel kontrolu, většina lidí na Letné nevěřícně kroutila hlavami a Uroše Radakoviče museli spoluhráči velmi čile utěšovat, protože se doslova utápěl ve vlastních slzách.

Tuto scénu bude mít rodák z Bělehradu patrně před očima patrně až do konce života a měla vliv na jeho další letenské dny. V rozehrané sezoně si ještě pozici v týmu dokázal udržet, ale doplatil na to, že celý scénář se za rok opakoval, byť došlo k úpravě aktérů. Tentokrát Sparta nestačila v předkole Evropské ligy na turecký Trabzonspor a muselo opět dojít k zeštíhlení kádru. Uroš Radakovič byl tentokrát již jeho aktérem a vydal se do ruského Orenburgu. Vzhledem k tomu, že hostování obsahovalo i následnou opci na přestup a samotný hráč posílal z Ruska zprávy o spokojenosti, jistě se začalo uvažovat o spálení letenských mostů. Nakonec však přišel povolávací rozkaz z Letné a Uruš Radakovič měl za úkol ukázat, že fotbal nezapomněl.

Sparta tentokrát vybojovala podzim strávený v Evropské lize, ale srbský stoper její zápasy opět musel sledovat pouze v televizi a z velké dálky. Letenský trenérský štáb přesvědčit nedokázal a vydal se hostovat do kazašské Astany, kam si ho vybral někdejší trenér české reprezentace Michal Bílek. Tato kapitola však rychle utekla a vánoční svátky opět Radakovič strávil v Praze a zatím se zdá jako reálný scénář ligového jara na Letné. Vzhledem ke krátké pauze bude velmi těžké hledat rychle jiné řešení.

Zároveň se však může jednat o další ztracený půlrok. Sparta je nyní už opět bez pohárů a možnost předvést své umění tak nebude valná. Jako vysvobození se zatím pro všechny jeví konec hráčova kontraktu. Ten nastane v létě a touhu po jeho prodloužení zatím nikde nepozorujeme. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Sparta se vrací do reality
  • Sparta byla fotbalově naivní
  • Reklama