Reklama
Loading...
Reklama
Zdroj fotografie: tt/@SV_Sandhausen
FOTO: SV Sandhausen
Český fotbal, Zahraničí

Pulkrab vybíral srdcem a nestal se dalším přeběhlíkem. Sparťané jeho krok oceňují

Odchod do týmu úhlavního rivala fanoušci neodpouští. To si dobře uvědomuje Matěj Pulkrab. Velký bojovník a sparťanský srdcař se rozhodl nebýt dalším vyvrhelem příznivců Sparty a upřednostnil sportovně méně atraktivní nabídku. Nevybral si Slavii, ale SV Sandhausen, který se pravidelně pohybuje až ve druhé polovině tabulky druhé německé nejvyšší soutěže. V sezoně 2011/12 poprvé ve své historii postoupil do 2. Bundesligy a v ní se dosud nejlépe umístil na 10. místě.

Nevraživost sparťanských fanoušků už po svém odchodu z Letné do Edenu v nedávné době pocítil Srdjan Plavšić a Nico Stanciu, který do Slavie zamířil s mezizastávkou v Al Ahli. V obou případech zahraniční hráči, kteří rivalitu pražských S nevnímají tak silně jako Pulkrab. Ten se stal hráčem Sparty už v deseti letech a v rivalitě se Slavií vyrůstal. V minulosti ale proběhlo i mnoho třaskavých transferů Čechů mezi dominantními pražskými celky. Naposledy šlo o Josefa Hušbauera, který se ve Spartě stal nejlepším střelcem ligy, ale po návratu z Cagliari se v ní už neprosadil.

Pulkrab zvolil hrdost před titulem a Evropou

Pulkrab odmítl evropské poháry, velkou šanci na titul i předpoklad výkonnostního progresu pod Jindřichem Trpišovským, který by ho mohl vynést třeba až do reprezentace a na zajímavější zahraniční adresu. Místo toho možná bude bojovat o udržení 2. Bundesligy. Za to si ho sparťané musí nesmírně vážit. Z jedné strany škoda pro hráče, Slavii i celý český fotbal. Na úkor své kariéry si ale pětadvacetiletý útočník zachoval čest a zůstal sparťanem tělem i duší. Do klubu svého srdce by v budoucnu při odpovídajících výkonech měl mít dveře otevřené.

Slavia mohla získat důrazného bijce na hrot, který by zapadl do její hry a zvýšil produktivitu. Že se do herního stylu trenéra Trpišovského hodí prokázal už jako nováček na prvoligové scéně, kdy na hostování v Liberci na jaře 2016 vstřelil čtyři branky v sedmi zápasech. Dostal by se ale především v derby pražských S pod obrovský tlak sparťanských fanoušků, který ustojí jen psychicky silná osobnost. Nyní jsou reakce příznivců klubu z Letné samozřejmě opačné.

„Děkuju za vše! Díky tobě ještě věřím, že existuje loajalita a SPARŤANSTVÍ!”

„Jsi opravdu charakter, že jsi nešel do Slavie, i když já osobně bych tě pochopil.“

„Pulki, omlouvám se, že jsem pochyboval o tvém SPARŤANSTVÍ. Ať se ti daří, hlavně zdraví.“

– vybrané komentáře fanoušků Sparty na Facebooku

Sandhausen může vynést i lepší štaci

Kvalitu už Pulkrab i přes častá zranění prokázal nejen na hostování v Liberci v úvodu své kariéry v dospělém fotbale. Má za sebou úspěšné hostování i v Bohemians a do skvělé formy se dostal například i na konci podzimní části nedávno skončené sezony, kdy v posledních šesti ligových zápasech minulého roku vstřelil sedm branek a hlasitě si řekl o místo na hřišti. V zimě ale Sparta posílila o Tomáše Čvančaru, který dostával přednost a Pulkrab natrvalo důvěru ve Spartě nikdy nezískal. Proto se po skončení smlouvy rozhodl pro odchod.

Kromě Slavie se o něj údajně zajímal i rakouský Rapid Vídeň, švýcarské Lugano či kluby z Polska. Smlouvu nakonec podepsal ve fotbalově nejvyspělejší možné zemi, ale v klubu z druhé ligy, který se v minulé sezoně umístil na 14. místě. Čerstvou zkušenost s 2. Bundesligou má jiný útočník Sparty. Václav Drchal byl na hostování v Dynamu Drážďany, kde se v soutěžním zápase střelecky neprosadil a jeho klub sestoupil. Pulkrab se u našich západních sousedů bude snažit o výrazně úspěšnější kariéru. Předpoklady pro střílení gólů za Sandhausen, ale i lepší angažmá, rozhodně má.

Reklama