Reklama
Loading...
Reklama

Mužstvo Dunajskej Stredy malo obrovskú šancu navýšiť svoj náskok pred druhým Slovanom, ktorý šokujúco prehral doma s Nitrou. Pred ich hráčmi stála na pohľad jednoduchá úloha, poraziť Pohronie, ktoré je na chvoste tabuľky.  Táto úloha, ale bola oveľa zložitejšia, ako to na prvý pohľad vyzeralo.

Zápas vôbec nesplnil predpoklady

Hoci sa očakávalo, že domáci budú biť súpera celý zápas, ničoho takého sme sa nedočkali. Hostia boli počas celého stretnutia viac ako dôstojným súperom a nechýbalo ani veľa k tomu aby v konečnom dôsledku brali všetky 3 body. Tím zo Žitného ostrova teda získal jediný bod a nedokázal tak výraznejšie potrestať zaváhanie svojho prenasledovateľa z predchádzajúceho kola.

 

Spojenie Pohronia a Realu Madrid

Hoci by málokto čakal nejaké prepojenie slávneho Španielskeho klubu v našich končinách, tak sa predsa len niečo našlo. Hráč Koja Matič, ktorý prestúpil do prvej ligy z treťoligového Gabčíkova síce sám o sebe nemusí vzbudzovať veľký záujem, no jeho známosť v Reale Madrid určite áno. Luka Jovič totiž zdieľal správu o Matičovom prestupe na svojom instagrame.

 

„Luka Jovič je môj najlepší kamarát. Vyrastali sme spolu, boli sme susedia a chodili sme spolu do školy. Je to zaujímavé, ale stalo sa to úplnou náhodou. Nič som mu nepovedal, iba som mu poslal fotku, že som podpísal zmluvu s Pohroním. Sám si to pridal na Instagram,“ vysvetlil Matič pre facebookovú stránku FK Pohronie.

Znovuzrodenie útočníka v Zlatých Moravciach

Filip Balaj, ktorý sa po výbornom úvode kariéry v Nitre prepracoval až do Žiliny. Tam ale neuspel, keď vo svojej prvej sezóne neskóroval v lige ani raz v 13 zápasoch. Ani v tej druhej to nebola žiadna sláva, keď sa pri 26 príležitostiach trafil len 4-krát. S hráčom nepanovala spokojnosť a tak odišiel v úvode tejto sezóny do Zlatých Moraviec, kde sa znova rozbehol.

 

13 zápasov, 10 gólov, 2 hattricky a prvenstvo v tabuľke strelcov. To sú jeho tohtoročné štatistiky. Aj vo víkendovom zápase s Trenčínom, ktorý dostal debakel 5:0, sa dokázal blysnúť 3-gólovým záznamom.  V jeho mužstve, ale nie je jediným hráčom s prvenstvom, pretože jeho spoluhráč Dávid Hrnčár je najlepším nahrávačom so šiestimi asistenciami.

 

Prvé miesto pre belasých, zatiaľ

I keď sa môže všetko rýchlo zmeniť, keďže má Slovan o jeden zápas odohratý navyše, momentálne sa po výhre 2:0 v Michalovciach posunuli na špicu ligy. Samotné stretnutie, ale veľa kvality neprinieslo. Festival spálených šancí zo strany Bratislavského klubu, ktorý dal len jeden gól z hry, pričom druhý pridal po kontroverznej penalte.

 

K tomuto všetkému musíme pripomenúť, že družine z východu Slovenska chýbalo až 13 futbalistov, ktorý v dôsledku pozitívnych testov nemohli hrať. Kapitán Igor Žofčák, dokonca musel hrať z tohto dôvodu na pozícii stopéra.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama