Reklama
Loading...
Reklama

Druholigový tým z Ústí nad Labem působí zatím jako velké překvapení letošního ročníku Fotbalové národní ligy. Velkou zásluhu na tom podle všeobecného mínění má místní rodák Jiří Jarošík. Po školeních v Liberci a Ružomberoku zde zažil své první angažmá v pozici hlavního trenéra. Jako hráč proslul mimo jiné jako velký cestovatel. Profesionální soutěže si zahrál v celkem šesti zemích a deseti klubech. V severočeském městě také dlouho nevydržel a po půlroce po něm zatoužil tým ze Slovinska. Začal nový díl jeho putování?

Nový rok zahájil již jako trenér slovinského klubu NK Celje. Tým přebírá na sedmém místě tabulky a všichni zde věři ve stoupání ligovou tabulkou. V případě úřadujícího mistra se jedná o povinnost. S příchodem nové výzvy pro bývalého reprezentanta se pochopitelně dostavila i starost pro Ústí nad Labem. Jeho vedení muselo začít hledat nového trenéra. Klub v čele s předsedou Janem Linhartem má nyní příležitost se po deseti letech znovu podívat do nejvyšší soutěže. Osoba přebírající klub v rozehrané sezoně tak musela počítat s patřičným tlakem. 

Nakonec přichází člen známé fotbalové rodiny a má před sebou první velkou možnost ukázat své trenérské schopnosti. Syn někdejšího reprezentačního kouče David Jarolím působil v pozici vůdce lavičky zatím pouze v třetiligovém Radotíně, ale této severočeské výzvy se nebojí, přičemž vedení klubu mu zjevně velmi věří. Podepsalo s ním totiž smlouvu až do léta 2024. Dosáhne stejně úspěšných výsledku jako otec Karel Jarolím? Ukáže se, že krev není voda?

Ač se dnes osoba jeho otce Karla Jarolíma některým lidem ve fotbalovém prostředí příčí, musíme ho stále brát jako jednoho z nejúspěšnějších trenéru v nejvyšší fotbalové soutěži od rozdělení Československa. Jeho mladší syn teď dostává za úkol předvést, co všechno se od svého otce naučil při společném působení v Mladé Boleslavi. Ten bude jistě také pozorně sledovat počínání svého syna a když se podíváme na dění ve dvou nejvyšších fotbalových soutěží, může se před jarním rozuzlením konat jedno zajímavé fotbalové střetnutí.

Při pohledu na obě tabulky se totiž rodí zajímavý scénář. Otec se synem se mohou utkat v boji o místo v nejvyšší české fotbalové soutěži. Jednalo by se o další zajímavý souboj v naší krátké fotbalové historii. Jiří Jarošík zanechal díky výsledkům svého týmu v podzimní části soutěže laťǩu velmi vysoko, ale všichni zde věří, že David Jarolím se dokáže s touto výzvou popasovat. Jednu velkou přijal už na začátku hráčské kariéry a ukončit jí mohl se vztyčenou hlavou. 

Krátce po dovršení plnoletosti se odešel na tři roky učit profesionálnímu fotbalu na akademii slavného Bayernu Mnichov a první delší angažmá prožil v nedalekém Norimberku. Po dalších třech letech se pak vydal na svou osudovou štaci do slavného Hamburgeru SV. V severoněmeckém přístavním městě strávil devět let, odehrál více než čtyři stovky zápasů a je dnes považován za žijící klubovou legendu ve společnosti takových postav jako Felix Magath, Kevin Keegan či legenda největší Uwe Seeler.

Skoro celou hráčskou kariéru strávil u našich západních sousedů a díky různým okolnostem se toho o něm v Česku moc nevědělo. Německo bylo vždy proslulé důrazem na absolutní profesionalitu a celkem patnáctiletá štace musela v tomto ohledu na blonďatém záložníkovi zanechat výraznou stopu. Všichni teď věří, že se to projeví i v ústeckém působení. Má zde jistý čas na aklimatizaci, protože první jarní zápas se odehraje až 6. března na hřišti pražské Dukly. 

Začne zde cesta k vytouženému cíli, o němž se může díky podzimním výkonům velmi hlasitě mluvit. Člověk ze slavného fotbalového klanu má potenciál tento tlak ustát.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Daniel Pudil: Anglán ve službě u žižkovské královny Viktorie
  • Nadějný Mohamed Doumbia míří do první ligy!
  • Reklama