Reklama
Loading...
Reklama

51 let. Půl století se v Pardubicích čekalo na výsledky, které by tamní klub vynesly až do první ligy. Dnes se tyto předpoklady naplnily a Pardubice slaví historický postup a úspěch, který pamatují jen skalní fanoušci, co už něco zažili. Pardubice celou sezónu pracovali jako dobře namazaný stroj a postup si náležitě vydřely.

FK Pardubice vs. Slavoj Vyšehrad

Dnešní datum, 11. 7. 2020 si budou fotbalisté, fanoušci i obyvatelé Pardubic ještě dlouho pamatovat. Právě dnes se jim totiž povedlo něco, na co se zde čekalo 51 let! Pardubice dokázaly vyhrát druhou ligu čím se automaticky stěhují o ligu výš. V rámci 29. kola se utkaly s Vyšehradem. Tento zápas znamenal takřka všechno. Z posledních dvou zápasů Pardubice musely uhrát tři body a proč se strachovat do posledního zápasu, ligu si vykopali už dnes. Zápas začal velice zostra, už v páté minutě šli domácí do vedení po gólu Tomáše Solila. Během prvního poločasu přišlo vyrovnání, ale to bylo všechno, na co se Vyšehrad v tomto zápase zmohl. Ve druhé půlce začala teprve kanonáda. Padly tři góly a bylo upečeno. Nejlepší střelec týmu Michal Hlavatý se dvakrát prosadil z penalty a poslední hřebík do rakve přidal deset minut před koncem Cadu. Zápas byl pro oko diváka víc než zajímavý a nudit se tak nemohl nikdo. Po takovém výkonu byl postup zkrátka zasloužený a v nové sezóně se můžeme těšit na FK Pardubice ve Fortuna lize.

Postup do Fortuna ligy!

Před začátkem ligy snad nikdo nepochyboval o tom, že o postup zpět do nejvyšší soutěže se porvou týmy jako Zbrojovka Brno, Dukla nebo Jihlava. Brno s Duklou sice skončili na 2. a 3. místě zaručující baráž, ale Pardubice netipoval snad nikdo. Právě i díky těmto předpokladům na ně nebyl vyvíjen takový tlak okolo postupu a hráči se tak mohli více soustředit. Kolem trenéra Krejčího se sešla parta, která rozjásala celé Pardubice. A že bylo celou sezónu na co koukat. Prohry bychom spočítali na prstech jedné ruky a výher bylo nepočítaně. Zkrátka a dobře celý postup byl zasloužený a Pardubičtí už se mohou těšit, že vymění Varnsdorf či Sokolov za Slavii, Spartu či Viktorii Plzeň. A to ještě v posledním zápase může dojít k tomu, že budou mít i nejlepšího střelce ligy. Jen jeden gól na vedoucího Stanislava Klobásu z Jihlavy ztrácí mladý talent Michal Hlavatý, který se tuto sezónu pořádně předvedl a ukázal, co v něm doopravdy je. Hlavatý v Pardubicích hostuje právě z Plzně, ale není pravděpodobně, že by se vrátil do Plzně a nastupoval pravidelně. Jen si představte, že na jeho postu je zde Čermák, z hostování se vrátí Šulc s Janoškem a ještě aby se dostal do sestavy? Spíše to vypadá na setrvání a pomoc i v první lize. Ale jedno je jisté, Plzni vyrostl další mladý, gólový talent, který ví, jak na to.

To však není všechno. Dalším hráčem, který stojí za zmínku je samotný kapitán Jan Jeřábek. 36 ti letý záložník je druhým nejlepším střelcem týmu a je zde i nejstarší. A to zde strávil celou kariéru! Za 29. kol ligy vstřelil úctyhodných 8 gólů a ještě jedno kolo je před ním. Vyjmenovali jsme si Hlavatého s Jeřábkem, ale kdybychom se bavili o každém hráči, který přispěl k postupu, byli bychom tu do rána. Pardubice zkrátka předvedly výkony, nad kterými nejeden fanoušek kroutí hlavou a postup je více než zasloužený. První liga má oficiálně nového člena!

Související články:

Reklama