Reklama
Loading...
Reklama

Když před pár týdny posílil Plzeň reprezentant Zdeněk Ondrášek, bylo jasné, že jeden z útočné dvojice Jean-David Beauguel – Tomáš Chorý si bude muset balit kufry. Nakonec to je právě posledně jmenovaný, který se loučí a míří na hostování do belgického SV Zulte-Waregem. Není však ve finále on vítězem celé situace?

Pětadvacetiletý Chorý v novém ročníku FORTUNA: LIGY odehrál jen lehce přes 50 minut. Hned v úvodním kole proti Opavě se zranil a na hřiště se vrátil až po třech týdnech ke konci zápasu s Mladou Boleslaví. Od té doby už si ovšem nezahrál, prostor totiž dostávali jiní.

Třetí housle

Minulou sezónu to byl Francouz Beauguel, který byl jedničkou na hrotu Viktorky a rodák z Olomouce za něj zaskakoval. S příchodem posily z amerického Dallasu, Ondráškem, přišlo však k přehození rolí. Útočníkem číslo jedna se stal právě reprezentační útočník a druhou možností zůstal francouzský fotbalista. Chorý byl až třetí.

Upřímně se ani nedalo čekat, že by český forvard vystrnadil z týmu Beauguela. Pro styl plzeňské hry se jednoduše hodí méně. Sice se o možném odchodu francouzského útočníka chvilku spekulovalo, ale šlo opravdu jen o fámy. Vyústění celé situace však Chorého nemusí vůbec mrzet.

Správný krok

Stane se druhým plzeňským útočníkem, který dostane šanci předvést své umění v Jupiler League. Michael Krmenčík, bývalý plzeňský snajpr, kterého měl Chorý ve Viktorii nahradit, obléká dres Clubu Bruggy. Ano, v případě Krmenčíka jde sice o mistrovský klub a Zulte-Waregem je až devátý tým loňské tabulky, na tom ale tolik nezáleží.

Jde jednoznačně o krok vpřed. Waregem je pro Chorého první zahraniční angažmá. K tomu má belgická liga velkou kvalitu a nehraje proto tolik roli, jestli bude nastupovat za první nebo poslední celek tabulky. Hlavní je, že dostane prostor.

Pokud se tedy zapře, fotbal v Belgii mu sedne a bude přát štěstí, může se paradoxně odkopnutý plzeňský útočník během ročního hostování značně vypracovat.

Plzeňský tým navíc letos nepředvádí výkony, na které jsou jeho fanoušci zvyklí. Absence pohárů a nepřesvědčivé výsledky v lize věští neúspěšnou sezónu. Za což však právě odchovanec Olomouce neponese vinu.

A jelikož hostování obsahuje možnou opci, může se po případném úspěšném roce v Belgii stěhovat ze západních Čech už na trvalo.

Související články:

Reklama