Reklama
Loading...
Reklama

Nejenže Slavia momentálně vévodí celkové tabulce nejvyšší soutěže, její hráči se také nachází na prvních příčkách v individuálních statistikách. Zatímco nejlepšími střelci jsou Sima s Kuchtou, v asistencích kraluje Lukáš Provod. Ofenzivní univerzál je ve výborné formě, kterou převádí i do statistik. Gólových přihrávek má už osm a šest z nich si připsal v posledních pěti kolech

Bývalý hráč Českých Budějovic, Plzně nebo Sokolova má v letošní sezóně Fortuna ligy už celkem osm asistencí a vévodí tak letošnímu žebříčku nahrávačů. V posledním zápase proti Pardubicím nahrál dokonce na dva góly a odskočil tak od Sadílka ze Slovácka. Produktivního středopolaře si vychvaluje také trenér Trpišovský, kterému dle jeho slov výborně pasuje do spolupráce s Holešem a útočníkem Stanciem. Z Jihočeského Dynama přišel v létě 2019 jako krajní záložník, ale zdá se, že až nyní se ve středu hřiště našel. 

Zejména poslední zápas, který sešívaní odehráli na domácím stadionu, vyšel čtyřiadvacetiletému středopolaři na výbornou. Hned v úvodu zápasu rozehrál dvě akce, které musel hasit až brankář hostů Boháč. Nedlouho po první brance se již po samostatném úniku nemýlil s přihrávkou na Kuchtu a pomohl mu tak ke dvěma rychlým brankám. Sedm minut po změně stran přihrával opět Provod na gól Stancia a připsal si druhou asistenci v zápase. Kromě gólů Kuchty a nahrávek Provoda také v zápase vychytal jedenáctou nulu sezóny Kovář. 

Lukáš Provod se v poměrně mladém věku stává důležitým hráčem pro momentálně nejúspěšnější český fotbalový klub. V předchozím angažmá využíval svou výšku a výbušnost při pilování krajní lajny, ale trenér Trpišovský v něm našel novou motivaci. Ve středu hřiště se dostává více k rozehrávce a zároveň svou rychlostí a vytrvalostí zvládá jak bránit, tak zakládat útočné akce. Je tedy klidně možné, že Slavia v Provodovi může do budoucna najít adekvátní náhradu za Tomáše Součka. 

V kabině sešívaných se ale spíše než na individuální úspěchy hráčů přemýšlí nad blížícím se prvním zápasem vyřazovací fáze Evropské ligy s anglickým Leicestrem. Lyšky rozhodně nejsou ve špatné formě. V minulém týdnu dokázal Leicester otočit zápas a vyhrát s obhájci titulu Liverpoolem. 

„Na zápas se strašně těšíme, doufám, že ho zvládneme a uhrajeme si dobrý výsledek pro odvetu,“ uvedl Provod pro klubové stránky Slavie.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama