Reklama
Loading...
Reklama

Ani ve včerejším zápase proti Liberci to nevyšlo. Reprezentační útočník Martin Doležal čeká na gól od loňského prosince. Po podzimu ho přitom všichni pasovali na krále ligových střelců. Jenže na jaře je snajpr z Jablonce zatím na suchu. O svých strastích i o včerejším derby se forvard rozpovídal pro náš web.

„Nevím, čím to je. Po koronavirové pauze jsem se na měsíc zranil a chyběly mi jak tréninky, tak zápasy. Pak jsem se do toho dostával těžko, protože zápasy šly rychle za sebou. Asi jsem na tom nebyl tak dobře fyzicky jako na podzim a neměl jsem tolik síly do zakončení,“ vysvětluje si zvlhnutí střelného prachu třicetiletý útočník, který v dresu Jablonce kroutí už sedmou sezonu.

V mezihře však stále platí za skvělého hráče. Vyhrává souboje v přední linii, sklepává balony svým spoluhráčům a při standardních situacích chodí díky své výšce vypomáhat i do obrany. Není divu, že důvěru u trenéra Petra Rady neztratil.

Podještědské derby skončilo nerozhodně

Doležal byl i u včerejší remízy 1:1 s rivaly z Liberce. Odehrál téměř celý zápas, kouč Rada ho vystřídal až v posledních vteřinách hry. Ve druhém poločase nejprve nezvládl doklouzat k nepřesnému pokusu Sýkory, následně trefil pravou tyč i vršek soupeřovy konstrukce.

„Při té tyčce jsem měl smůlu, obránce Liberce to ještě tečoval. U toho břevna to byla taková rychlá reakce, neměl jsem čas, tak jsem do toho kopl, bohužel to skončilo na břevně. A při střele Honzy Sýkory mi chyběl malinký kousek,“ komentoval své neštěstí Doležal.

„První poločas jsme hráli pomalu, Liberec čekal na brejky a bohužel jim jeden vyšel. Druhý poločas jsme určitě byli lepším týmem. Naštěstí nám tam jeden gól padl a remízu musíme brát, i když soupeř neměl v druhém poločase vůbec nic.“

Koruna pro krále kanonýrů je stále na dohled

Ačkoliv momentálně drží forvard Jablonce gólový půst, na nejlepší střelce ligy, Sparťany Guélora Kangu s Liborem Kozákem, ztrácí pouze dvě trefy. Doležal se domnívá, že se na ně stále může dotáhnout.

„Ale musím začít dávat góly. Na podzim mi tam spadlo skoro všechno, ale teď bohužel nic. Prostě mám smůlu.“

Související články:

Reklama