Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama

Řeč je o Stefanu Mitrovičovi, vytáhlém stoperovi narozeném ještě v bývalé Jugoslávii, jenž na klubové úrovni v současné době hají barvy španělského Getafe. Nyní se připravuje na zápasy MS po boku Alexandra Mitroviče, Dušana Vlahoviče, Luky Joviče či Dušana Tadiče. Pro srbský fotbal se tedy jedná o velmi jedinečnou generaci.

KLUBOVÁ KARIÉRA

Stefan Mitrovič začínal svoji kariéru v týmu FK Rad, který najdeme v srbské metropoli v Bělehradu. Jako první zahraniční štaci si zvolil slovenskou Petržalku, která v předminulé sezóně získala mistrovský titul. Ovšem po odchodu vlivného majitele s bratislavským klubem sestoupil. Následovalo angažmá brněnským fanouškům hodně známé, a to ve zdejší Zbrojovce. Trvalo to sice jenom půl roku a Brno sestoupilo, ale dnes již dvaatřicetiletý obránce na tuto štaci v rozhovorech vždy rád vzpomíná. Jeho tehdejším spoluhráčem byl zrovna nynější kouč Jihomoravanů Richard Dostálek. I když po jeho boku odehrál jenom osm utkání, na klub nikdy nezapomněl a poslal mu už jako kapitán francouzského Štrasburku i zdravici k 106. výročí od založení. Před působením ve Francii posbíral řízný Srb ještě další dva sestupy ve dvou různých týmech. Prošel si belgickou, španělskou, německou a znovu srbskou ligou. V současnosti obléká dres španělského Getafe, se kterým prozatím okupuje 15. místo La Ligy. 

REPREZENTAČNÍ DRÁHA

V reprezentaci působí skoro nepřetržitě již od roku 2014. Právě onoho roku si ho můžeme pamatovat z kvalifikačního utkání na mistroství Evropy proti Albánii, ve kterém přímo ze hřiště strhl z dronu vlajku Velké Albánie čímž vzbudil obrovský poprask. Na kontě má 35 startů, ovšem žádný z nich není z vrcholového turnaje, což může nyní prolomit právě na Mistrovství světa v Kataru. 

Reklama