Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: slavia.cz
Český fotbal

Prodej Lingra ideální cestou. Slavia jej nahradí i bez Stancia

Ondřej Lingr je s bilancí 10+7 jednoznačně nejproduktivnějším hráčem Slavie. Díky úspěšnému podzimu se jeví jako jeden z mála slávistů, na kterém by se přes zimu dal vydělat slušný balík peněz. Fanoušci jsou z možného odchodu velkého srdcaře nervózní, přitom celkem zbytečně.

Slavia po postupu přes Raków Czestochowa do skupiny Konferenční ligy počítala minimálně s druhým místem, které zaručuje jarní play-off. Sešívaní však skončili třetí a finančně slabší ročník musejí někde vykompenzovat. Skrz Yiru Sora to nepůjde, David Jurásek je v klubu jen krátce, nabízí se tak právě Lingr.

Není to desítka, minimálně pro Slavii ne

Je zjevné, že od odchodu Nicolae Stancia střed zálohy Slavie trpí. Případný návrat rumunského kouzelníka by se červenobílým moc hodil. Jejich hře chybí moment překvapení, často i přihrávka za obranu, kterou však po přesunu do zálohy umí vyslat alespoň Oscar Dorley. Ale za úkol to mají mít jiní.

Konkrétně právě Lingr, jenž od začátku kalendářního roku na desítce hraje z celého kádru nejčastěji. Rozhodně mu nelze odepřít snahu a produktivitu, jeho góly však většinou padají z pozic, odkud by skóroval každý hráč, který by dostal na desítce důvěru.

Lingrovi chybí dva aspekty, které ofenzivní záložník Slavie potřebuje. Překvapení ve formě přesného pasu do kapsy a rychlý přechod s míčem do útoku. V obou aspektech bohužel za svými konkurenty zaostává. Naopak má výborný cit na náběh a výběr místa, jednoduše je to spíše “second striker” než ofenzivní záložník. A v zápasech proti kvalitním obranám je to v negativním slova smyslu znát.

Slavia Lingra nahradí

Zpeněžit Lingra se nabízí i z toho důvodu, že ve středové linii Slavie vzniká velký přetlak. Oscar si výkony řekl o stálý flek uprostřed, po uzdravení mu bude kolegu dělat Tomáš Holeš a na jeden zbylý post zbyde Petr Ševčík, Lukáš Provod a v případě příchodu i Stanciu. Ano, Ševčík může v zápasech se slabšími týmy hrát místo Holeše, i tak ale na šanci budou čekat ještě Jakub Hromada, Ibrahim Traoré či Christ Tiéhi.

Lingr je pro klub platný i s ohledem na jeho schopnost strhnout tým k maximálnímu výkonu, v tomto ohledu ho ale může zastoupit Provod. Přes zimu se dá zdravotně stoprocentně do pořádku, vrátí se i Ševčík. Oba mají lepší tah s míčem i přihrávky všeho druhu. A to na desítce rozhoduje. Zvláště ve Slavii, která většinou útočí do plné obrany.

Reklama