Reklama
Loading...
Reklama

Václav Černý, který hostuje z Utrechtu v Twente, se v této sezóně dostal do úžasné formy. Díky ní nakoukl i do reprezentace a byl klíčovým hráčem svého týmu. To bohužel pro letošní ročník končí. 

Černý hraje v Nizozemsku sedmým rokem a za tu dobu si stihl zahrát za tři kluby. Po Ajaxu a Utrechtu teď hájil barvy Twente, kde se mu daří na výbornou. 

Dostal šanci, kterou po svém prvním velkém zraněním potřeboval a klubu se za to výrazně odvděčoval. V 16 zápasech vstřelil šest gólů a přidal k tomu stejný počet asistencí. Je druhým nejlepší střelcem týmu. Jeho výkony ho dostali i do české reprezentace, kde se při svém debutu předvedl skvěle. 

Na fazónu z podzimu navázal hned ze začátku roku dvěma góly do sítě Emmenu. Dokonce se začalo spekulovat o jeho možné příští štaci. Dle slov jeho agenta Nehody není zájem jen z Nizozemí ale i od celků Serie A nebo top klubů belgické Jupiler League.

Černý zranění
Tenhle pohled hodně mrzí / Zdroj: Twente

Bohužel k žádnému přestupu nejspíš jen tak nepřijde. Černý se ve čtvrtek zranil. V páté minutě utkání proti Ajaxu vyslal zpoza vápna rychlou střelu na Onanu, kterou brankář Amsterdamu zneškodnil. Při střele si však přetrhnul křížový vaz. 

Tím pádem pro rozjetého českého talenta sezóna končí. Je to velká škoda nejen pro něj samotného, ale i pro Twente či případně českou reprezentaci. 

Nejedná se o Černého první zranění křížového vazu v kariéře. To přišlo v sezóně 2017/2018. Tehdy se zranil na začátku října 2017 a přišel s tím bohužel i konec v Ajaxu, kde už po zranění nedostal šanci.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama