Výsledek přímého souboje o druhé místo v lize v podobě tradičního derby pražských „S“ patrně šokoval i řadu kovaných slávistů. Po čtvrthodině hry se stal bodový zisk pro Spartu fakticky nemožným a hráči i fanoušci přivolávali konec zápasu. Už dlouho pro ně nebyl závěrečný hvizd skutečným vysvobozením. Sparťany však nyní nenutí k zamyšlení pouze porážka 0:4. Ta je vlastně jen jistým symbolem.

Více než tisíc slov

Během prvního poločasu mohli fanoušci několikrát vidět záběr televizní kamery na sparťanskou lavičku a výraz kouče hovořil za vše. Nechápal a nemohl uvěřit tomu, co se právě děje na vršovickém trávníku. Rozdíl mezi rozpoložením obou klubů byl stále patrnější. Možná se také trochu děsil toho, co se na hřišti odehraje ve druhém poločase, do něhož se půjde za rozhodnutého stavu, a jediným přáním Sparty bude závěrečný hvizd rozhodčího. 

Atmosféra ve sparťanské kabině během přestávky byla jistě na bodu mrazu a do druhého poločasu vlastně již nebylo potřeba přílišné plánování. O výsledku bylo prostě a jednoduše rozhodnuto. V šatně se objevili také dva nejznámější členové sportovního úseku vedení klubu Tomáš Rosický a jeho někdejší reprezentační spoluhráč Tomáš Sivok. To je jedna z ukázek toho, že Sparta bojuje především sama se sebou.

Musím se fanouškům omluvit
Zdroj: AC Sparta Praha

Kabina není nafukovací

Brian Priske po utkání potvrdil jejich přítomnost v kabině a mluvil o tom jako o standardní věci, jež probíhá i během jiných zápasů. Pokud je tomu skutečně tak, do značné míry devalvuje svou práci a také ztrácí respekt v rámci celé fotbalové veřejnosti. Vzhledem k jeho dosavadním výsledkům to může pořádně zatřást Priskeho pozicí. I jeho nadřízení se však díky tomu dostanou do nepříjemné situace a svou vlastní činnost zpochybní. Fotbalová kabina je uzavřené prostředí, kde trenér v přímém přenosu skládá zkoušku ze schopnosti naordinovat hráčům správnou taktiku a podpořit je v době, kdy se jim nedaří. Pomoc od dalšího klubového představitele může být ve výsledku danajským darem. Výsledek derby podle všeho Spartu fakticky vyřadil ze hry o titul. Ten je však v této chvíli pro Spartu druhořadý. Na Letné si musí položit jednoduchou otázku. Máme správně a jasně rozdělené kompetence?