Reklama
Loading...
Reklama

Když se podíváme na ligovou tabulku, tak daleko za očekáváním fotbalové veřejnosti zůstávají v této sezoně Baník Ostrava či Mladá Boleslav. Najdeme zde však i jedno příjemné překvapení v podobě Sigmy Olomouc. Ta do nové sezony nešla s žádným velkým očekáváním  fanoušci moc nevěděli, co očekávat od dění na Andrově stadionu. Teď ho vidíme na čtvrtém místě tabulky, přičemž dokázal obrat o ligové body například i Viktorii Plzeň. Důležitý element sestavy zatím představuje obránce Roman Hubník. 

 

Před sezonou přicházel z Plzně a měl pouze naplnit přísloví o tom, že dobří holubi se vracejí. V západočeské metropoli si užil patrně nejkrásnější léta své kariéry. Slavil ligové tituly, zahrál si Ligu mistrů a nahlédl opět i do reprezentace. Naplnil onu známou poučku o tom, že odcházet se má na vrcholu a rozhodl se svým příchodem poděkovat klubu, jež ho vychoval pro velký fotbal. Velmi pravděpodobně se jedná o jeho poslední sezonu, ale nemusíme ji brát pouze jako přehled nostalgie.

V tomto ligovém ročníku jsme ho zatím mohli vidět na hřišti ve všech soutěžních zápasech a ve všech naplnil očekávání fanoušků, kteří v něm viděli jistý tmelící element pro tým, který podle mnohých ze sportovního hlediska přešlapuje na místě. Lehce to na začátku sezony naznačil i hlavní trenér a klubová ikona Radoslav Látal. Nyní je možné, že dostane možnost tuto věc přehodnotit a bude si dávat do této zvláštní sezony vyšší cíle, které by se patrně líbily i olomouckým fanouškům.

Do trochu jiné pozice se díky tomu dostává i samotný Roman Hubník. Obecně se předpokládá, že až pověsí kopačky na hřebík, dostane v olomouckém klubu jinou funkci podobně jako třeba někdejší brankář Sigmy Tomáš Lovásik. Díky tomu, že se klubu nad očekávání povedl vstup do nové sezony, může se nyní olomoucký stoper klidněji pasovat do role hrajícího trenéra. Byť to nikdo neřekl nahlas, tak podobnou roli zastával v minulé sezoně v Baníku Ostrava Milan Baroš.

Pokud by se Olomouc udržela delší dobu na vítězné vlně, bude se moci Roman Hubník loučit s úsměvem na rtech nejen v Plzni, ale bude tak činit i na rodné Moravě. Velká část současného kádru hltala v televizi jeho výkony z dob nejlepších plzeňských let či z působení v německé Herthě Berlín. Díky tomu bude mít v kabině přirozenou autoritu a bude díky tomu vznikat jasnější týmová hierarchie. Přirozený lídr v Olomouci v posledních letech chyběl.

Radoslav Látal má za sebou již několik trenérský angažmá v České republice či Polsku, ale to olomoucké pro něj bude vždy jistým způsobem specifické. V Romanu Hubníkovi může získat ideálního spojence a pokud se tak stane bude mu předávat získané zkušenosti pro další fotbalové působení rodáka z Vigantic. Může se třeba stát i to, že Sigma přehodnotí své cíle vytyčené před sezonou a ty se stanou trochu vyššími. To však ještě hodně předbíháme. Na přílišnou euforii je ještě brzy.

Můžeme si však vzpomenout na to, že jasně stanovené pozice v týmu měly velkou zásluhu na úspěšném plzeňském období, díky němuž se stala Plzeň nejúspěšnějším českým týmem poslední dekády. Není tomu tak dávno, co se Olomouc nacházela v pozici týmu paběrkujícího mezi první a druhou ligou a veřejným tajemstvím byly spory s někdejšími hráčskými oporami. Tyto časy jsou patrně minulostí, tak třeba učiní Sigma brzy další krok vzhůru.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Poulolo: „Sigma po mně šla několik týdnů, proto jsem si ji vybral.“
  • Reklama