Reklama
Loading...
Reklama

Příbram podle slov Jaroslava Starky po předposledním odehraném zápase dýchá jen brčkem. Opava na 15. příčku zaručující účast v příští sezoně Fortuna ligy ztrácí devět bodů, o dva více než Středočeši. Reálnou šanci na záchranu už tak z poslední trojice má pouze 16. Zbrojovka Brno.

Tu už v neděli dvě hodiny po poledni čeká klíčový souboj o naději na uhájení prvoligové příslušnosti. Do moravské metropole přicestují hráči Teplic, kteří okupují poslední nesestupovou pozici a před svým sousedem v tabulce z Brna mají náskok čtyř bodů.

V případě porážky by Zbrojovce na dohnání sedmibodové ztráty zbývalo pět zápasů, což už by u klubu, který dosud ve 28 zápasech zvítězil pouze čtyřikrát znamenalo naději na záchranu pouze v teoretické rovině. Pokud Brno vybojuje tři body, mohli bychom se ještě dočkat dramatického boje o udržení.

„Situace je jasně daná a velí nám nedělní zápas zvládnout. To utkání bude hodně o hlavách, ani jeden ze soupeřů na tom není optimálně,“ vyjádřil se pro klubový web brněnský trenér Richard Dostálek.

Po remíze se Slavii a vítězství v Českých Budějovicích Brno podlehlo Pardubicím a Slovácku. Ve špatné formě jsou rovněž Teplice, které z posledních pěti zápasů získaly pouhé dva body. Mírný optimismus může příznivcům klubu ze Stínadel vlít do žil aspoň výkon z posledního zápasu proti Plzni.

Teplice trápí absence

V březnovém osmifinále MOL Cupu Teplice Zbrojovku porazily 2:0 a vítězstvím sklářů skončil i podzimní ligový zápas těchto dvou soupeřů, který jedinou brankou zápasu patičkou tehdy z pozice stopera rozhodl Tomáš Kučera.

Devětadvacetiletý hráč známý i jako rapper však bude žlutomodrým kvůli zranění z posledního zápasu chybět. Na marodce je rovněž Daniel Trubač, David Heidenreich, Martin Macej, Jakub Řezníček, vykartovaný je Pavel Moulis a další hráči se teprve vracejí po zranění.

„Už jsou někteří hráči zapojeni v částech tréninků, zapojují se Vondrášek, Mareš, Shejbal a Mazuch. Kromě Mazucha ale všichni chyběli poměrně dlouho, takže ten návrat musíme zvolit vhodně, aby se opět nezranili. Určitě se vrátí po kartách Fortelný a Gabriel,“ říká trenér Radim Kučera.

Teplice se budou snažit využít brněnské domácí nemohoucnosti. Klub z druhého největšího města Česka získal na svém hřišti ve 14 zápasech pouhých sedm bodů, což je ze všech klubů Fortuna ligy nejméně.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama