Reklama
Loading...
Reklama

Lídr ligové tabulky pražská Slavia předvedl svou dominanci i v zápase s druhým Jabloncem. Pražané po tříbrankovém domácím vítězství vedou ligu již o dvanáct bodů a sebevědomě kráčí za obhajobou mistrovského titulu. Pokud se všeobecná očekávání naplní, bude Slavia po více než osmdesáti letech slavit zlatý hattrick. V jejím herním projevu jsme opět viděli stoupající sebevědomí a všichni v Edenu se nyní již těší na konfrontaci s anglickým Leicesterem v rámci Evropské ligy. Ještě předtím však proběhne v rámci Slavie malý přestupový kolotoč.

Jeho prvním důvodem je opětovné zranění stopera Davida Hovorky, jímž se naplnily ty nejčernější představy Jindřicha Trpišovského. Velkého slávistického hecíře v zápase s Jabloncem důstojně zastoupil David Zima, ale pro boj v Evropské lize slávisté touží po více zkušenostech. Proto se bude konat jeden zajímavý návrat. Na hostování do konce sezony přichází z belgických Brugg někdejší velký oblíbenec fanoušků Simon Deli. 

Tomu momentálně ve městě pod větrnými mlýny pšenka nekvete a nemá přílišné zápasové vytížení. I proto se vydal hostova do klubu, kde před lety prožil jeden krásný fotbalový restart. Své české fotbalové putování začínal v konkurenční Spartě a Letnou opustil jako nepotřebný hráč. Slavia po něm však ihned sáhla a jednalo se o přestupové terno. Obránce z Pobřeží slonoviny se zde postupně vypracoval na patrně nejlepšího stopera ligy. V Edenu slavil dva tituly a neztratil se ani na evropské scéně. Teď všichni doufají, že se v prostředí, jež velmi dobře zná, opět fotbalově nastartuje.

Oproti jednomu návratu proběhne ještě jeden dočasný odchod. Chorvatský útočník Petar Musa stráví zbytek tohoto ročníku v Unionu Berlín. Musa zažil ve Slavii povedené loňské jaro, kdy ho někteří začali považovat za slávistickou útočnou jedničku. Nyní však i s dalšími kolegy sleduje především útočné kousky Jana Kuchty, jež se trochu překvapivě velmi pevně usadil ve slávistické základní sestavě. Vzhledem k celkové situaci nyní společně se Slavií provádí velmi povedené řešení.

Odchází do Unionu Berlín – největšího překvapení tohoto bundesligového ročníku a s týmem z německé metropole bude bojovat o účast v evropských pohárech. Pokud by se tento scénář naplnil vracel by se do Prahy patrně s vyšším sebevědomím a znovu by důstojně bojoval o své místo na slunci v pražských Vršovicích. Slavia bude mít i před další sezonou jistě ty nejvyšší cíle a v Německu může Petar Musa provést jistý mezikrok.

Obě hostování se zdají na první pohled jako velmi dobře načasovaná. Může se objevit další ukázka toho, jak se má zacházet s širokým kádrem, v němž se trenér rozhodně nesmí pohybovat jako slon v porcelánu.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Hráči na hostování už proti Slavii nemohou nastoupit
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama