Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalový Hradec Králové představil na závěr zimního přestupového období jednu posilu z nejvyšší soutěže. Na východ Čech totiž míří Michal Reichl působící dosud v Sigmě Olomouc. S hanáckou metropolí zatím spojil takřka celý fotbalový život s výjimkou jednoho žákovského ročníku ve Valašském Meziříčí. V osmadvaceti letech tak má patrně nejvyšší čas k tomu poznat něco nového a odstěhovat se na místo, kde bude mít více příležitostí předvést své fotbalové umění. V mateřském klubu mu to vlastně nikdy nebylo zcela umožněno.

Se Sigmou Olomouc totiž prožil především hubenější roky. Hned dvakrát s ní trochu nečekaně opustil nejvyšší soutěž a dvakrát tak musel pomáhat k rychlému návratu. K němu jeden z tradičních ligových klubů vždy našel cestu, ale Michal Reichl nikdy nezískal stabilnější místo na pozici brankáře, jež muselo být v mládežnických letech jeho snem. Když se povídáme na statistiky z posledních sezon vidíme v zápisech o utkáních spíše jména jako Miloš Buchta či Aleš Mandous. Toto stěhování tak muselo být vlastně pro všechny vysvobozením a i přestup do nižší soutěže může znamenat zajímavou motivaci. I zde totiž lze vidět možnost k tomu stát se viditelnějším.

Hradec Králové se nyní nachází na prvním místě Fotbalové národní ligy a pochopitelně se tak již dostavují myšlenky na postup mezi domácí elitu, byť cesta může být ještě velmi trnitá. Všichni přece víme, který krok je zpravidla nejtěžší. Mezi elitou se “Votroci” naposledy pohybovali v roce 2017 a čekání na sladký návrat se tak stává dlouhým. Netrpělivost musí zvyšovat i postup pardubického rivala z minulé sezony. Něco takového jsme v tamních fotbalových poměrech vlastně nikdy neviděli.

Michal Reichl podepsal v Hradci Králové smlouvu až do konce roku 2023 a případný postup by mohl znamenat jeden z vrcholů jeho fotbalové kariéry. Třeba by pak právě zde mohl plně ukázat své umění mezi těmi nejlepšími. Délka smlouvy ukazuje důvěru jeho nových nadřízených. 

Zajímavý souboj o post brankářské jedničky zde vedou od začátku sezony brankáři Patrik Vízek a Radim Ottmar. Nyní přichází další konkurence a tento boj se tím může stát ještě zajímavějším. Dohled nad ním povede trenér brankářů Tomáš Poštulka. Někdejší brankář Sparty by si jistě rád připsal úspěch i na trenérské lavičce.

Sigma Olomouc se jevila v tomto ligovém ročníku jako jedno z příjemných překvapení. Během podzimu se dokonce najednou mluvilo o boji o účast v evropských pohárech, ale tento cíl se zatím nachází mimo hanáckou fotbalovou realitu. Stále se zde myslí spíše na budování kádru, jež bude mít reálnou možnost se déle usadit mezi elitními týmy české nejvyšší fotbalové soutěže.

V tomto ohledu si ještě fanoušci budou muset počkat, ale Michal Reichl již nemá čas na takové čekání. Pro viditelný úspěch prostě musel vyrazit jinam. Léta neúprosně běží. Hradec Králové se nyní jeví jako ideální destinace. Zde je totiž jasně daný cíl již pro letošní jaro a vůči postupu do nejvyšší soutěže vlastně neexistuje alternativa. Splnění tohoto cíle může Reichlovu sezonu udělat tou nejúspěšnější v dosavadní kariéře. Pokud by se podílel na královéhradeckém postupu do nejvyšší soutěže, asi by částečně zapomněl na dlouhé roky ve stínu jiných.

I přes delší pobyt v druhé lize můžeme o Hradci Králové stále mluvit jako o tradičním fotbalovém klubu s potenciálem ozvláštnit nejvyšší soutěž. Nechť se na tom posila z Olomouce podílí. Pro brankáře Reichla začíná něco nového a dosud nepoznaného. Nesmí se však bát.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baníkovské duo míří na rozehrání do Třince
  • Hradec Králové přivedl první zimní posilu
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama