Reklama
Loading...
Reklama

Dnes bych v naší rubrice pětiletka rád probral klub, který není zrovna dvakrát populární, ale jedno se mu rozhodně upřít nedá – dokáže vychovat a následně dobře prodat své odchovance. Dnešním klubem, který v našem článku pět let neprodá žádného hráče, bude 1.FK Příbram

Brankář:

Martin Jedlička: Ano, někteří z vás by zvolili Aleše Hrušku, který podává ve Viktorii Plze velmi spolehlivé výkony. Podobně dobře si však vede příbramský odchovanec, oblékající dres klubu ze Žitného ostrova, který jako jediný trošku nahání suverénní Slovan Bratislava.

Současný klub: DAC Dunajská Streda

Současná cena:  450 tisíc eur

Levý obránce:

Aleš Matějů:  Ofenzivní obránce po nepovedeném angažmá v Anglii odešel do Serie A, kde podává stabilní výkony v Lombardii. Hají barvy Brescie.

Současný klub: Brescia Calcio

Současná cena:  1,5 milionů eur

Stoper:

Matěj Chaluš: Slavia si od mladého stopera hodně slibovala a i proto neváhala položit na dřevo 10 milionů korun. V Edenu však ráj nenašel. Přestoupil do Liberce, kde pravidelně nastupuje.

Současný klub: FC Slovan Liberec

Současná cena:  450 tisíc eur

Stoper:

Jaroslav Tregler: Pro Příbram velmi spolehlivý fotbalista, který dokáže zahrát i na pravém obránci. Menší výšku na stopera dohání dobrým výskokem.

Současný klub:  1.FK PŘÍBRAM

Současná cena:  300 tisíc eur

Pravý obránce:

Martin Fillo: Dnes již velmi zkušený fotbalista, který skočí do každého boje o míč po hlavě. Souboje s ním bolí, ale k bojovnosti přidává stále zajímavá čísla – v současné sezoně konkrétně z 24 zápasů 2 góly a 5 asistencí.

Současný klub: FC Baník Ostrava

Současná cena:  475 tisíc eur

Levý záložník:

Martin Zeman: Jeden z hlavních strůjců příbramské snové sezony 2014/15, kdy klub bral 5. místo v lize. Martin k tomu úspěchu přispěl 7 asistencemi a 5 góly. Rodák z Tábora už nedisponuje takto skvělými čísly, ale do tohoto výběru patří naprosto právem.

Současný klub: FC Slovan Liberec

Současná cena:  400 tisíc eur

Defenzivní záložník:

Olivier Kingue: Na rodáka z Kamerunu je slyšet v poslední době velká chvála. Slavia si mladého fotbalistu vyhlédla jako náhradu za Simona Deliho, takových kvalit zatím rozhodně nedosahuje, ale v zajímavého fotbalistu roste.

Současný klub: 1.FK Příbram

Současná cena:  250 tisíc eur

Pravý záložník:

Jan Rezek: Současný kapitán mužstva si stále rok za rokem prodlužuje kariéru. Osobně jsem rád, protože se mi i jeho styl humoru, který při rozhovorech nebo vyprávění historek o tom, co vše zažil s Pavlem Horváthem, líbí. Ale my jsme tu od toho, abychom hodnotili fotbal. Je jasné, že čas člověk nezastaví, proto i rychlost rozhodně není, co bývala, ale v noze, jak se říká, to bývalý reprezentant stále má

Současný klub: 1.FK Příbram

Současná cena:  200 tisíc eur

Ofenzivní záložník:

Antonín Barák: Největší star z příbramských odchovanců posledních let a dost možná vůbec nejlepší fotbalista, co kdy klub vychoval. Český reprezentant disponuje parádní levačkou, kterou se – což u fotbalistů nebývá vždy pravidlem – nebojí používat. Má velkou zásluhu na titulu Slavie ze sezony 2016/17.

Současný klub: US LECCE

Současná cena:  8 milionů eur

Útočník:

Jan Matoušek: U českých fotbalistů nebývá zvykem taková rychlost, kterou tento útočník disponuje. I proto mu někteří novináři říkají český Mbappé. Slavia za tento talent zaplatila přes 40 milionů korun, a tak věří, že radost, kterou způsobil fanouškům klubu střelou na Parken stadionu v Kodani, není jediná velká euforie, kterou svým uměním způsobil.

Současný klub: FK Jablonec

Současná cena:  1,3 milionů eur

Útočník:

Matěj Polidar:  Myslel jsem si, že je tuctový hráč, a není. Tak zhodnotil mladého fotbalistu trenér Pavel Horváth. Spartě se poslední dobou nákupy nedaří, tady – jak se zdá – zřejmě chybu neudělá.

Současný klub: 1.FK Příbram

Současná cena:  200 tisíc eur

Reklama