Reklama
Loading...
Reklama

Slavia skládá kádr pro příští sezónu, kde by se chtěla opět probojovat do nejprestižnější evropské soutěže, Ligy mistrů. Kabina sešívaných již přivítala čtyři nové posily a nejméně dvě jsou na cestě, mezi nimi i útočník Michael Krmenčík. S příchodem českého reprezentanta by červenobílý kádr okupovalo již sedm hráčů, kteří můžou nastoupit na hrotu útoku. Kdo soupisku Slavie opustí? 

Jan Kuchta, Petar Musa, Stanislav Tecl, Ivan Schranz, Mick Van Buren, Yúsuf Hilál a můžeme počítat i s Michaelem Krmenčíkem – tohle je momentální soupis útočníků Slavie. Sešívaní se připravují na novou sezónu. Jako jsou důležité příchody, tak je téměř jisté, že bude následovat i ta méně příjemná záležitost. Je jím loučení s hráči, kteří by v Edenu nedostali takový prostor.

Když budeme počítat i Michaela Krmenčíka, tak vršovický klub disponuje sedmi útočníky a i když konkurence je důležitá, tak zkrátka více kohoutů na jednom smetišti by nedělalo dobrotu. Pojďme si to teď probrat jméno po jménu.

Ivan Schranz

Slavia před začátkem přípravy představila slovenského forvarda Ivana Schranze, jehož forma z Jablonce mu vynesla i účast v kádru reprezentace Slovenska na EURU. Kvůli jeho zranění z konce sezóny se ovšem startu na mistrovství Evropy nedočkal. Schranz do Jablonce přišel zadarmo a stal se jednou z nejlepších posil uplynulé sezóny. S týmem dosáhl na třetí místo hned za Slavií a Spartou, v 28 utkáních se trefil třináctkrát.

„Ivan patří k nejlepším hráčům letošního ligového ročníku, navíc se v Česku prosazuje už delší dobu. Je to prověřený hráč s výborným charakterem, který dokáže v útočné fázi zahrát na více postech. Věříme, že pro Slavii bude vhodnou posilou,“ uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Pracovitost a schopnost hrát hlouběji z pole trenérovi Jindřichu Trpišovskému vyhovuje. Schranz dokáže nastoupit i z pozice křídla. Bude teď jen záležet, jak „sešívaní“ naloží s hráči, které mají pod smlouvou, aby v mužstvu nevznikl velký přetlak.

Petar Musa

Chorvatský střelec prožil solidní hostování v bundesligovém Unionu Berlín, kde působil od letošní zimy. Reprezentant do 21 let upoutal i další německé kluby. Co se bude s jeho osudem dít? Návrat do Slavie, pokračování v Německu, nebo něco úplně jiného?

Když v zimě posílala Slavia rozehrát vytáhlého útočníka do Bundesligy, hodně lidí zakroutila očima a byla zvědavá, jak tento plán vyjde. Mnoho lidí pobavilo, že český tým pouští méně vytíženého hráče se rozehrát do Bundesligy. Hostování nyní již třiadvacetiletého Chorvata v Unionu Berlín ale účel splnilo.

„Jsme spokojení. Ukázalo se, že Petar může takovou soutěž hrát. Prospělo mu to, šel nahoru. Vidí, jaký je to rozdíl, každý týden hraje zápasy na úrovni Evropské ligy,“ podotkl hráčský manažer Milan Martinovič.

Union a pár dalších němekých klubů by si dovedlo představit setrvání Musy v Německu. Podle informací ze zahraničí by se v Edenu úplně nebránili prodeji chorvatského útočníka a pracovat můžeme i s faktem, že o ofenzivní hráče Slavia nemá zrovna nouze. Pro Union bude ale vytáhlý forvard těžko dostupný. V historii klub nevydal za hráče více než dva miliony euro.Ovšem Musa neupoutal pouze Union Berlín. Kolem útočníka Slavie se začíná v tichosti našlapovat a jevit zájem mají další kluby, tudíž uvidíme, jak se to cele vyvrbí.

Yusuf Hilál

Bahrajnský reprezentant toho tolik po příchodu z Ďolíčku neodehrál a podle našich informací bude jeden z útočníků, který Slavii v létě opustí. Mluvit se začíná o zájmu ze Slovanu Liberec. Yusuf na severu Čech působil již na podzim a nevedl si zrovna špatně. Mimo jiné svým gólem pomohl klubu dostat se do základní skupiny Evropské ligy.

„Cítíme, že tým ještě dva tři kvalitní hráče do křídelního prostoru i útoku potřebuje,“ přiznal se Hoftych před odjezdem na herní soustředění

Klub do útoku přivedl na hostování Ondřeje Novotného ze Sparty Praha. Stále nejasná situace je okolo bosenského útočníka Imada Rondiče, o kterého se zajímají Hellas Verona i německý Hoffenheim. Yúsuf, tak může dorazit do prostředí, které zná a nakopnout, tak svoji kariéru.

Mick Van Buren a Stanislav Tecl

Mick Van Buren se Stanislavem Teclem nemají ve Slavii již takovou pozici jako mívali z dob před pandemií, tudíž co se týče nizozemského útočníka bylo překvapení, že ve Slavii dostal novou smlouvu do roku 2023. Kolem útočníka, který ve Slavii zažil všechny novodobé tituly sondovalo situaci několik klubů z Eredivisie, mezi nimi i ADO Den Haag, kde nedávno působil na hostování.

„Bylo to pět let, ale byl jsem tu vlastně čtyři roky, protože jsem byl dvakrát na hostování. Bylo to nahoru, dolů, což je v kariéře celkem normální. Byl jsem zraněný, šel jsem na hostování. Pokaždé jsem ale dokázal, že umím hrát pro tým, v čemž budu pokračovat. Teď se cítím celkem dobře, vím, na čem musím pracovat, a jsem šťastný, že mi klub a trenéři věří. Je mi ctí hrát pro tenhle tým,“ přiznal.

Mick Van Buren se Stanislavem Teclem budou mít ve Slavii spíše sporadickou pozici a jejich hlavní pozice bude spočívat v roli mentora. Oba dva jsou v kabině velmi oblíbený a pro partu důležitý.

Jan Kuchta

Jan Kuchta se minulou sezónu vrátil do Edenu a zažil zatím nejlepší sezónu ve své kariéře. S patnácti góly se dělí o pozici nejlepšího střelce se sparťanem Adamem Hložkem. Jeho pozice se zdá být neochvějná, ale na cestě do Slavie je útočník belgických Brugg Michael Krmenčík.

Krmenčík (28) je v intenzivním jednání a s jeho přesunem z Belgie zpět do české ligy se už počítá. Jak jsme dříve psali, Bruggy měly již souhlasit s nabídkou Slavie a přestup je tak ve finální fázi.

„Znám ho od jeho osmnácti let, chtěl jsem ho už do Viktorky Žižkov na hostování, pak byl na spadnutí přestup z Plzně do Liberce. My trenéři věříme, že v něm dřímá potenciál, který třeba zatím zcela neukázal.“ komentoval údajný přestup trenér Jindřich Trpišovský

Příchod nahrává jednomu téměř jistému odchodu. Na Slavii přilétla nabídka na Jana Kuchtu ze Spartaku Moskva a podle našich informací se v případě příchodu Michaela Krmenčíka akceptuje. Více zde!

Slavia by odchodem Bahrajnce Yúsufa a Jana Kuchty vyřešila pozice v útoku. Každý by měl určenou svojí pozici a nevznikal by tam nepříjemný přetlak. Situace na přestupovém poli se mění každou minutu a tak jsme zvědavý, jak celá situace dopadne.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama