Reklama
Loading...
Reklama

Celé léto 2017 se řešilo, jestli Brazilec Neymar opustí Barcelonu a půjde do francouzského mistra PSG a letošní léto se může scénář opakovat, akorát tentokrát chce útočník se vrátit z Paříže zpátky do Katalánska. Dodnes je 222 miliónů eur největší suma, jakou dal fotbalový klub za jednoho hráče.

Útočný trojzubec MSN (Messi – Suaréz – Neymar) budil strach nejednomu soupeři Barcelony a to by se mohlo od začátku sezóny 2020/21 opět stát. Za 4 roky, kdy Brazilec běhal po španělských trávních stihl tento trojzubec vstřelit 364 gólů v 450 zápasech. Neymar už nechtěl být ve stínu Messiho a rozhodl se pro přestup do Francie. Přesun se neobešel bez komplikací, kdy údajně Neymar porušil smlouvu. Ze Španělska utekl kvůli Messimu, ale ani v pařížské metropoli neměl na růžích ustláno, jelikož dlouhou dobu byl ve stínu Edinsona Cavaniho a dokonce se objevila zpráva, že předseda PSG nabídl milión eur uruguayskému kanonýrovi, aby přenechal kopání penalt Brazilci. Klub to ale popřel.

Barcelona chtěla kanárka získat už loni, kdy poslala několik nabídek, ať už peněžních nebo takové, které obsahovaly hráče. Nakonec to ale nevyšlo, protože PSG ho nechtělo prodat za žádnou cenu a Blaugranas zkouší své štěstí i letos a sám hráč je tomu přestupu nakloněn a dokonce mu nevadí ani to, že by měl dostat menší mzdu než v Paříži! PSG je prý ochotno ho prodat za 150 miliónů eur. I když kvůli zranění chyběl v letošní sezóně v 14 zápasech, stihl dát v 22 zápasech 18 gólů a na dalších 10 přihrál. Se 13 góly se tak dělí o 4. místo nejlepších střelců Ligue 1. Můžeme se připravit na to, že v létě bude kolem Barcelony – Neymara – PSG hodně živo.

Reklama