Reklama
Loading...
Reklama

Prešov je s futbalom spätý už dlhé roky. Hoci v posledných rokoch nezažíval ideálne obdobie. Od sezóny 2016/2017 sme toto mesto v najvyššej súťaži nemohli vidieť. Futbal u nich bol dokonca v kritickom stave a hrozil kompletný zánik. To sa však podarilo odvrátiť a zdá sa, že svitá na lepšie časy. Klub z tohto mesta už v minulej sezóne siahal na návrat do najvyššej súťaže. To síce tesne nevyšlo, hlavne vďaka straty formy v závere, ktorá zabezpečila, že namiesto priameho postupu smeroval až do baráže. Aktuálne je klub tretí a aktívne bojuje o šancu na postup. Vzhľadom na to, že sa stavia nový štadión, je logické predpokladať, že pojem prešovský betón, onedlho opäť uvidíme v našej najvyššej súťaži.

Prešovský futbal zažil svoje vykúpenie

Najstarší slovenský klub si skutočne zažil svoje. Prakticky od začiatku tisícročia mal svoje fungovanie neisté. Často padal do nižšej ligy, bol na hranici krachu a jedno obdobie dokonca pôsobil až v tretej najvyššej súťaži. Klub sa podarilo zachrániť až mestu. Momentálne funguje pomerne dobre a budúcnosť by mala byť ešte lepšia. Prešovský futbal by mal onedlho mať nový štadión. Čo sa výsledkov týka, aj tam sa dajú očakávať len dobré veci. V minulej sezóne sa klub dostal až do baráže. Hoci tam neuspel, tento rok sa pokúša o postup znova. Momentálna tretia priečka síce postup nezaručuje, no vyššie miesta nie sú ďaleko. Zdá sa teda, že po rokoch sa v Prešove budeme môcť dočkať skutočne kvalitného futbalu.

Od roku 2021 je mesto Prešov majoritným akcionárom klubu a zdá sa, že práve od tohto obdobia je situácia stabilnejšia. Do klubu prišlo aj mnoho futbalových osobností. Novým predsedom predstavenstva sa stal bývalý medzinárodný rozhodca a funkcionár Šachtaru Doneck i PAOK Solún Ľuboš Micheľ. Klub na trofej čaká od roky 1992 kedy vyhral pohár. Momentálne je však dôležitejšie sa vôbec dostať do najvyššej súťaže. V tej nepôsobia už viac ako šesť rokov. Futbalový pamätníci, fanúšikovia Prešova a zástancovia tradičných klubov budú teda dúfať, že najstarší klub na Slovensku sa vráti do najvyššej ligy.

Reklama