Reklama
Loading...
Reklama

Fotbalisté Ružomberoku postoupili do finále Slovenského poháru, když v odvetném semifinálovém zápase zvítězili doma nad Dunajskou Stredou jednoznačně 3:0. O góly se postarali křídelní obránce Madleňák a dvakrát útočník Gerec. Před týdnem v prvním zápase remizovali na hřišti DAC 1:1. Oranžovočerní se ve finále utkají se Slovanem Bratislava, který postoupil přes Zlaté Moravce-Vráble. Finále je na programu ve středu 8. července na Tehelném poli v Bratislavě.

Svěřenci Jana Haspary ztratili přímou šanci probojovat se na pozice zajišťující evropské poháry, jelikož 1. až 3. pozice v ligové tabulce patří Slovanu, Žilině a Dunajské Stredě, které nikdo již nedokáže sesadit.

Jenže šance zahrát si Evropskou ligu tu stále je. Jednak musí zabojovat a během tří kol nadstavby slovenské nejvyšší ligy se dostat z dosavadní 6. na 4. příčku a mít tak dobrou výchozí pozici v případě neúspěchu v poháru. Avšak ta reálnější, zato těžší cesta, je právě ve finále národního poháru. A to vyhrát a zastavit rozjetý Slovan Bratislava.

Právě díky dobrým výkonům hráčů na stadionu pod Čebraťom, se soustředí pozornost zahraničních pozorovatelů. A to nejen díky překvapivému vyřazení Dunajské Stredy z poháru. Jedním ze žhavých adeptů, který by mohl změnit dres je 22 letý záložník Dalibor Takáč, jenž kraluje ve středu zálohy.

Tento košický rodák přestoupil do Ruža v lednu 2017 a postupem času se propracoval do základní sestavy a výrazně pomohl v kvalifikačních bojích Evropské ligy. Jeho brankové asistence Ružomberoku pomohli přejít přes srbskou Vojvodinu i norský Brann, až slovenský celek ve třetím kole zastavil anglický Everton.

Letošní čísla má 176 centimetrů vysoký záložník dobrá. V lize 3 branky, 2 v poháru a k tomu 6 asistencí. Ale než osobní statistiky, je hodnotnější jeho práce v zájmu týmu, odvátí tu těžkou práci, která není na první pohled patrná.

Krom skvělých výkonů na zeleném pažitu, upozornil na sebe Takáč i během koronavirové přestávky. Zvládl vyhrát e-ligu a hlavní cenu, obnos 1500€, daroval na dobrou věc.

Dalibor má smlouvu se slovenským celkem sice do června 2022, ale o jeho služby se zajímá několik zahraničních celků. Mezi největšími zájemci je Slovan Liberec či Honvéd Budapešť. Sám jsem zvědavý, jak námluvy kolem slovenského talentovaného mladíka dopadnou.

Související články:

Reklama