Reklama
Loading...
Reklama

Sparta porazila v prvním domácím zápase jara Mladou Boleslav a připsala si do tabulky důležité tři body. Již se nikdo nebude ptát na to, že se tak stalo v zápase s týmem pohybujícím se v sestupovém pásmu. Za normálních okolností by se výhra brala jako samozřejmost, ale když se podíváme na výkony Sparty v předchozích dvou zápasech, musíme očekávat pokoru a jistou nervozitu před nedělním zápasem. Letenský tým splnil roli favorita, ale jisté otázky kolem něj zůstávají.

V posledních dnech přicházely zprávy o tom, jak výrazně ochladly vztahy mezi částí týmu a trenérem Kotalem. Mnohé v tomto směru naznačila už úvodní sestava před zápasem se středočeským týmem, v níž chyběl sparťanský špílmachr Bořek Dočkal. Ten se podíval na hřiště až po více než hodině hry, přičemž odmítl od Davida Pavelky převzít kapitánskou pásku. Člověk nemusí být špičkový psycholog, aby vypozoroval, že mezi klíčovým záložníkem a hlavním trenérem je něco v nepořádku.

Největší radost musel naopak dělá šéfovi sparťanské lavičky brankář Florin Nita. Rumunský gólman Spartu několikrát podržel při šancích Mladé Boleslavi a třetí zápas za sebou nemusel lovit míč ze sítě. Zjevně se stal pro trenéra Kotala jasnou jedničkou a nechává za sebou Milana Heču. Přitom tomu není tak dávno, co se mluvilo o Nitově odchodu jako o takřka jisté věci a fanoušci Sparty ho mnohdy považovali za drahého náhradníka. Těžko říct, co způsobilo tuto změnu. Naskýtá se však možnost větší náklonnosti Milana Heči k Bořku Dočkalovi a jisté části letenské kabiny. Zde se dostáváme do roviny spekulací, ale ty budou postupně přicházet z více stran.

Zároveň se nyní začalo mluvit o možném brzkém brankářském comebacku, jenž by způsobil ve fanouškovské obci mnoho radosti. Pokud by se ze Španělska skutečně vrátila brankářská jednička poslední mistrovské Sparty Tomáš Vaclík, brali by všichni minimálně na začátku post jedničky pro něj jako samozřejmost, přičemž by s tím musel počítat i Florin Nita. Takový scénář bude Vaclíkovi v případných jednáních jistě prezentovat i sportovní vedení Sparty v čele s Tomášem Rosickým. Existuje tak další prostor pro případný rozkol v rámci Sparty. Je dost možné, že Václavu Kotalovi se scénář Vaclíkova návratu do jisté míry příčí. V Bořku Dočkalovi má však v pomyslném souboji těžkého soupeře. Ten dlouho patřil do kategorie nedotknutelných a pro mnohé jím stále je. Pokud by došlo k Dočkalově pomyslnému spojení se sparťanským vedením, šel by Václav Kotal do předem prohrané bitvy.

Současná ligová tabulka předpovídá velmi zajímavý souboj o druhé místo, což si Sparta stanovila jako hlavní jarní cíl a bude tak chtít nechat za sebou Jablonec. S dosažením této mety by se dostavila možnost zabojovat si o Ligu mistrů a případný úspěch v něm by znamenal pro Spartu možnost nabírání nového a lepšího směru. Pokud chtějí však Letenští myslet na úspěch, musí zmizet veškeré niance v představách sportovní a manažerské sekce historicky nejúspěšnějšího českého týmu. Když si projdeme všechny zmíněné postavy ve sparťanském kádru, tak některá z nich již příští sezonu na Letné patrně zahajovat nebude.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Konec Václava Kotala na Letné může být velmi blízko
  • Václava Kotala brzy čeká další zkouška
  • POSLEDNÍ ČÍSLO MAGAZÍNU
  • Reklama