Reklama
Loading...
Reklama

Tři dny před startem jarní části hlásí tým ze Slezska zahraniční posilu do defenzivy. Devatenáctiletý Stylianos Kokovas byl v hledáčku zelenobílých již delší čas. Vedení klubu vidí v defenzivním hráči velký potenciál a věří, že se v české lize prosadí. Naopak odchod z Karviné už dříve oznámil zkušený ofenzivní záložník Dávid Guba.

Po podzimní části může být tým Karviné spokojený. Zisk 20 bodů a pohodový střed tabulky znamená pro svěřence trenéra Juraje Jarábka dobrou výchozí pozici do jarních bojů, ale také potřebný klid pro dlouhodobou koncepční práci sportovního managementu. Zaměření se na složení hráčského kádru do budoucna potvrzuje příchod mladého nadějného obránce Stylianose Kokovase.

Řecký reprezentant do 19 let přichází z německého druhobundesligového VfL Bochum. Tříletý kontrakt se týmu MFK podařilo dotáhnou až nyní, a to i přesto, že mladého defenzivního univerzála sledoval už delší dobu. Rodák z řecké Larisy může nastupovat, jak na kraji obrany, tak i na stoperu.

Nadějná posila, ale bez zkušeností

Devatenáctiletý 186 centimetrů vysoký bek nemá s dospělým fotbalem příliš velké zkušenosti. Za A tým VfL Bochum si připsal pouze šest startů, při kterých stihl odehrát 444 minut. Velkou vytíženost měl Kokovas v devatenáctce německého klubu, ve které si k 3 123 odehraným minutám stihl připsat i jeden gól.

Dle serveru Transfermarkt.de má nový cizinec Fortuna ligy v současnosti tržní hodnotu 300 tisíc EUR. Pro Karvinou může mít tento nákup i strategické důvody, pokud se jim v budoucnu podaří mladého hráče výhodně prodat.

Mladý Řek se na angažmá v české lize těší. Velké plus pro něj znamená, že se jak v kabině, tak i s realizačním týmem domluví anglicky nebo německy. V prvním klubovém interview ocenil i velký zájem, který projevila Karviná o jeho služby.

„Pro mě je velké plus, že se bez problémů dorozumím s hráči v kabině i s trenéry. Při jednání se mi líbil přístup lidí z klubu. Je důležité, zvlášť v mém věku, cítit důvěru. Od prvního setkání s novými spoluhráči a trenéry také vnímám, že mě přijali v pohodě a cítím se tu příjemně,” uvedl v rozhovoru pro klubový web.

Sportovní vedení Karviné mělo z dotažení přestupu nové posily velkou radost. Nesmírnou výhodou „Steliose” je již zmíněná univerzálnost.

„Je to levák s velkou perspektivou a myslím si, že má na to se v české lize prosadit. Je využitelný na kraji, ale může hrát i stopera. My s ním však počítáme na kraj hřiště,” okomentoval přestup sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk.

Z Karviné naopak míří Guba

Ještě před příchodem řecké posily hlásil slovenský ofenzivní záložník Dávid Guba odchod ze slezského klubu. Hlavním důvodem jeho návratu na Slovensko je malá zápasová vytíženost, která byla zapříčiněna především vleklými zdravotními problémy. Od začátku sezóny odehrál pouhých 148 minut, do kterých navíc nastupoval jako střídající hráč.

Vedení klubu se proto se zkušeným záložníkem dohodlo na rozvázání kontraktu. Guba je s odchodem smířený a na působení v týmu bude podle svých slov vzpomínat v dobrém.

 „Vzpomínky budu mít dobré, i když druhá polovina angažmá byla hodně ovlivněna zraněním. Postupně jsem se do toho dostával, ale mužstvo šlapalo a nebyl moc důvod k zásahům do sestavy. Potřebuji hrát, proto jsme se s vedením takto domluvili. Děkuji celému klubu, spoluhráčům, a hlavně fanouškům za podporu,“ vysvětlil své rozhodnutí na webových stránkách klubu.

Jestli se bude Karviné dařit i v jarních bojích ukáže už tato sobota, kdy MFK zajíždí do Uherského Hradiště na zápas se Slováckem. Zajímavé bude rovněž sledovat, zda se nová posila Kokovas objeví v základní sestavě?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama