Reklama
Loading...
Reklama

Je tomu již týden, co olomoucká Sigma oznámila příchod zvučné posily ze zahraničí. Florent Gregoire Poulolo, třiadvacetiletý stoper či defenzivní záložník, přichází na Andrův stadion ze španělského Getafe. Zde v prvním týmu ale zasáhl pouze do dvou soutěžních utkání, herní vytížení sbíral hlavně v rezervě dnes působící ve třetí španělské lize. „Přivádíme ho jako hráče, který by měl patřit do základní sestavy, ale musí si to vybojovat, jako všichni ostatní,“ uvedl kouč Sigmy Radoslav Látal. S novou olomouckou akvizicí vám nyní přinášíme jedinečný rozhovor.

Podle vyjádření vašeho nového trenéra Radoslava Látala jste měl několik dalších nabídek, odkud? Proč jste nakonec zvolil Olomouc?

Měli o mě zájem kluby ze Španělska i ostatních zemí Evropy. Sigmu jsem si vybral, protože se mě snažila získat několik týdnů a já cítil, že tu o mě mají opravdu velký zájem. Velkou roli v přestupu sehrál můj agent Ruben Ramírez a agent Pabla Gonzáleze, Jose Manuel Rodríguez, který mi klub doporučil jako výborný krok do budoucna. Vliv měl také český skaut Petr Bartoníček, který do Čech přivedl spoustu Španělů – právě Pabla Gonzáleze, dále Néstora Albiacha, Josého Romeru nebo i Jhona Mosqueru.

Jak vás v Olomouci uvítali?

Skvěle. Sportovní ředitel, trenér, moji kolegové, fanoušci – všichni byli šťastní z mého příchodu a chovají se ke mně fantasticky.

V Olomouci moc cizinců nenastupuje. S kým se v klubu bavíte nejvíce?

S Pablem, samozřejmě. Domluvíme se španělsky a hodně mi v prvních týdnech pomáhá.

Jste historicky prvním Francouzem, který bude oblékat dres Sigmy, ale v lize nejste jediným. Za Plzeň nastupuje Jean-David Beauguel, další vaši krajané jsou v Bohemce, Karviné, Teplicích nebo Zlíně. Jste s některými z nich v kontaktu?

Znám Jeana-Davida Beauguela z dob, kdy ještě hrál ve Francii. V kontaktu ale s ním ani s nikým jiným nejsem. Beauguela sem ovšem přivedl Petr Bartoníček, takže jeho číslo si můžu snadno sehnat.

Už jste trénoval s týmem, jaké jsou rozdíly v tréninku mezi Sigmou Olomouc a Getafe?

Fotbal ve Španělsku a České republice je trochu rozdílný. Myslím, že tady jsou fyzické kvality důležitější než ve Španělsku.

V červenci jste prožil svůj debut v La Lize. Jak jste se cítil, když jste přicházel na hřiště proti Deportivu Alavés?

Bylo to pro mě hodně speciální. Za první tým Getafe jsem odehrál spoustu zápasů v Copa del Rey a během příprav. Ale tohle byla La Liga, sen spousty malých kluků…

Přesun z Getafe do Olomouce, to se moc často nevídá. Jak na přestup reagovali přátelé a vaše rodina?

Ještě jednou musím poděkovat Rubenovi (Ramírezovi, agent Poulola) a Rodrimu (Jose Manuel Rodriguez, agent Pabla Gonzáleze – pozn. red.), nebylo to lehké rozhodnutí. Nic jsem nevěděl o zemi, klubu. Můj bratr tomuhle přesunu zezačátku moc nevěřil. Ale Pablo mi řekl hodně o tomhle projektu, a nakonec jsem šťastný, že tu jsem.

Vyběhnete na hřiště už tuto neděli proti Brnu?

To nevím, vše záleží na rozhodnutí a strategii trenéra Látala.

Související články:

Reklama