Reklama
Loading...
Reklama

Slovan sa po sérii neuspokojivých výsledkov rozhodol odvolať trénera Darka Milaniča. Na jeho miesto nastupuje muž, ktorý dostal Slovensko na Majstrovstvá sveta, pozdvihol reprezentáciu Gruzínska a je aktuálny držiteľ ocenenia pre najlepšieho trénera na Slovensku, Vladimír Weiss. 

Slovan momentálne nezažíva najlepšie obdobie a hoci má na čele náskok 5 bodov v čase, keď do konca sezóny zostávajú odohrať len 2 zápasy, aj tak si značne skomplikoval súboj o titul, ktorý sa zdal byť dávno rozhodnutý.

Spolu s výhrou titulu bude mať nový človek na lavičke, úlohu zabezpečiť výhru v pohári a takisto pripraviť mužstvo na ďalšiu sezónu, kde sa očakávajú hlavne v pohárovej Európe oveľa väčšie úspechy ako v tomto roku.  Predstaví sa už v zápase so Zlatými Moravcami

„Naše rokovania dospeli do úspešného konca. Trénerské kvality a predovšetkým úspechy Vladimíra Weissa hovoria jasnou rečou, osobne ho vnímam ako najlepšieho slovenského trénera súčasnosti. Bol pre nás jasnou voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme s ním opäť nadviazali spoluprácu. Dnes povedie prvý tréning, v najbližších dňoch si zostaví aj svoj vlastný realizačný tím. Som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná a teším sa, že Vladimír Weiss sa stáva trénerom Slovana Bratislava,“ vyjadril sa generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Úspechy ktoré sa nedajú zabudnúť

Ako manažér Petržalky dokázal získať dva ligové tituly a v sezóne 2005/06 sa dokázal prebojovať aj do skupinovej fázy Ligy majstrov. V konkurencii Interu Miláno, Porta a Rangers získali 6 bodov a skončili na treťom mieste. Ako tréner pôsobil aj v ruskom Saturne Ramenskoje, kazašskom FC Kajrat a naposledy pri reprezentácii Gruzínska, s ktorou bol krok od historického úspechu v podobe postupu na majstrovstvá Európy.

Počas jeho prvej zastávky v Slovane sa mu podarilo v predkole Európskej ligy vyradiť po výsledkoch 1:0 a 1:1 AS Rím, v ktorom v tých časoch hrával legendárny Francesco Totti. V hlavnej časti sa tak stretli s PSG, Salzburgom a Athleticom Bilbao. Belasí vtedy získali jediný bod, hoci ich mohli určite získať viac.

V zápase s PSG nedokázali využiť výhodu o 2  hráčov a po remíze 0:0 sa tešili len z bodu. V stretnutí so Salzburgom zasa už v 6. minúte viedli 2:0 no napokon odchádzali porazení po výsledku 2:3. Zo súčasného kádra si na tieto časy pamätá len Lukáš Pauschek.

Nová akvizícia sa však s tíme stretne aj so svojím synom Vladimírom Weissom mladším.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama