Reklama
Loading...
Reklama

V pondělí odcestoval mladoboleslavský klub na letní soustředění do Nymburka. Trenér Jozef Weber s sebou vzal i několik nováčků přicházejících na hostování a podle samotného kouče tito hráči nejsou posledními akvizicemi Středočechů. Tým chce podle svých slov posílit zejména v krajních pozicích, ve kterých se modrobílí na jaře trápili.

S tím by mohl pomoci navrátilec Ondřej Zahustel, který ve městě automobilů působil mezi lety 2009-2015. Sám hráč zajisté doufá, že se mu vyhnou zranění, především kvůli problémům s kolenem odehrál v uplynulé sezoně pouze osm utkání. Zahustel bude v obraně Boleslavi vedle Mazucha a Pudila třetím velezkušeným hráčem. Posilou do defenzivy je také Jiří Kulhánek ze Sparty, záložník, o němž Weber sice říká, že se jeho fotbalový vývoj zastavil, ovšem zná ho z mládežnických reprezentací a věří, že mu kariéru pomůže znovu nastartovat.

Třetím hostem z Letné je pak jednadvacetiletý Václav Drchal. Po tom, co z Weberova týmu v zimě odešli Komličenko s Mešanovičem, scházel ofenzivě řádný impuls. Právě Drchal, jenž prahne po herním vytížení, by takový podnět mohl přinést.

„Ve Spartě by asi tolik příležitostí nedostal. Věřím, že se u nás střelecky prosadí,“ prohlásil Jozef Weber o Drchalovi pro web Mladé Boleslavi.

Na hrot také výměnou za Tomáše Ladru přichází Davis Ikaunieks z Jablonce. V posledních sezonách se Ikaunieksův gólostroj poněkud zadrhl, osobně však věřím, že Lotyš by se v Boleslavi mohl rozstřílet. Spolu s Drchalem a záložníkem Budínským mohou utvořit nebezpečné trio, navíc je stále ve hře Mešanovičův návrat.

Od vicemistra z Plzně pak Středočeši hlásí posily dvě. V Boleslavi po vydařeném jarním hostování přidá ještě půl roku Dominik Janošek, druhým pomocníkem z Doosan Areny je pak stoper Šimon Gabriel, u kterého Weber vidí velké předpoklady.

„Hrál jsem s jeho otcem Petrem, což byl velký bojovník a srdcař, věřím, že v tomhle bude Šimon po něm,“ uvedl boleslavský kouč pro klubový web.

V Boleslavi to s útokem na poháry zjevně myslí vážně. Navíc, jak Weber prohlásil, to nejsou poslední modrobílé příchody. Avšak, záležet bude hlavně na tom, jak se hráči do systému zapracují. A jak se již nejednou ukázalo, přílišná obměna týmu může i uškodit. Nezapomínejme také, že většina z těchto hráčů přijde jen na hostování. Podmínky jejich smluv se ještě ladí s mateřskými celky.

Související články:

Reklama