Reklama
Loading...
Reklama

To, čo sa deje vo svete sa bezpochýb týka aj oblasti športu. Nastali mnohé zákazy, odklady rôznych športových udalostí na dobu neurčitú. Koronavírus je aktuálne najväčším nepriateľom ľudstva.

Táto situácia nie je fanúšikovským skupinám ľahostajná. Z rozličných kútov Slovenska prichádzajú ponuky pomoci, smerované najmä staršiemu obyvateľstvu (inšpiráciou sa stali fanúšikovia z Chorvátska). Ako avízovali na svojich sociálnych sieťach v tejto situácií ide rivalita bokom. Deň čo deň, sa k skupinám pridávajú ďalšie. Citujeme príspevok Ultras Zvolen na FB : „Už dlhšie sa pohrávame s myšlienkou , ako v tejto situácii pomôcť tým, ktorým pomôcť nevyhnutne treba. Dnes mal jeden starší pár problém s nákupom v jednom z obchodných reťazcov. SBSkár ich dosť ráznym spôsobom upozornil, že nakúpiť bez rúšok nebude možné. Staršia pani mu len zúfalo vysvetľovala, že rúška kúpiť chceli, no nemali kde. Poskytol som im dve, ktoré som mal navyše ku, ktorým som sa tiež sám nedostal, ale poskytli mi ich známi. Pani s plačom odchádzala a ďakovala, no už nikdy nechcem aby sa niečo podobné opakovalo.Preto sme sa rozhodli, že podáme pomocnú ruku. “

Zdroj: Facebook.com/ultraszvolen

Do aktivity sa tak momentálne zápájajú tábory Ultras Slovan Bratislava, vyššie spomínaný Ultras Zvolen, Ultras Banská Bystrica. Pomoc spočíva v nákupe potravín určených prioritne pre tých, ktorí túto pomoc nevyhnutne potrebujú. To znamená najmä dôchodcov, patriacich k najviac ohrozenej skupine občanov. Nákup sa vzťahuje najmä na základné potraviny, ktoré si jednoducho telefonicky objednajú a budú im bezpečne dovezené domov, prostredníctvom dobrovoľníkov z daného mesta a v podstate z danej Ultras skupiny. Viac informácií sa dočítate na sociálnej seti Facebook : Ultras Slovan official, Ultras Zvolen, Ultras Banská Bystrica. Verejnosť túto časť fanúšikov často označuje ako „CHULIGÁNOV“. Veríme, že tak verejná mienka vďaka týmto dobrovoľníckym aktivitám bude viac pozitívna, ako tomu bolo doteraz. Kto by to od týchto skupín čakal však ? Dbajte na zdravie seba a svojich blízkych, nezabúdajte, že to kedy sa dostaneme na tribúny je len a len v našich rukách . Správajme sa zodpovedne, pomáhajme si.

Zdroj: Facebook.com/Ultraslovanofficial

Reklama