Reklama
Loading...
Reklama

Španělská fotbalová federace oznámila, že do příští sezóny Ligy mistrů a Evropské ligy se kvalifikují týmy na základě tabulky, která v současně době po 27 kolech platí. Toto rozhodnutí není úplně definitivní, nicméně není ani nereálné. Ve Španělsku je necelých 190 tisíc lidí nakažených. Krom tradičních účastníků Barcelony a Realu by hymnu v roce 2021 Champions League slyšeli i na stadiónu Sevilly a Realu Sociedad. V bojích o ušatou trofej bude chybět Atlético, které spolu s Getafe by měli reprezentovat Španělsko v Evropské lize. Valencii se tato novinka logicky nelíbí a hned napsalai stížnost na UEFU.

Pokud se neodehraje ani finále španělského poháru, tak třetí pozici v Evropské lize by obsadilo Athletic Bilbao. Druhý finalista Real Sociedad by hrál Champions League. Sedmá Valencia by měla šanci postoupit do Evropy jen v případě, že se finále Copa del Rey odehraje a Bilbao prohraje.

Nehrát Ligu mistrů by mělo jak pro Valencii i Atlético velký ekonomický dopad. Jen loni Atlético si přišlo z Ligy mistrů na víc jak 80 miliónů eur a to vypadli už v osmifinále s Juventusem. V roce 2018 vyhráli Evropskou ligu a získali za výhru „pouhých“ 16,1 miliónů. Atlético stále dluží peníze (kolem 200 miliónů eur), když stavěli Wanda Metropolitano a předpokládá se, že je budou splácet až do roku 2028. Dokonce se spekuluje, že by byli nuceni i někoho prodat. Nejčastěji padá jméno ghanského záložníka Thomase Parteye, na kterého už Arsenal podal nabídku ve výši 50 miliónů eur. Klub z Valencie neuspěl, když loni oznámil dohodu o prodeji Mestally za 113 miliónů eur, ale kupující společnost nebyla schopna splnit podmínky a práva tak vypršela. Netopýři potřebují stadión prodat, aby dokončili výstavbu nového stadiónu, který je z poloviny hotové. Peníze od UEFA za účast v pohárech by taky určitě nebyly na škodu.

Pro Atlético ale svitla naděje. UEFA chce madridský klub ve své soutěži a je ochotna ho pozvat. To by zřejmě znamenalo, že někdo z první čtyřky současné tabulky by šel místo do Ligy mistrů až do Evropské ligy. Spekuluje se, že by se mělo jednat o Real Sociedad. Orgán evropského fotbalu to odůvodňuje tím, že to jsou její soutěže. Pořád ale žije naděje, že se soutěže dohrají a kluby se kvalifikují do poháru na trávníku. 

Reklama