Reklama
Loading...
Reklama
FOTO: Reuters
Zahraničí

Podle šéfa UEFA je nutné, aby se začalo znovu hrát do konce června!

Pandemie okolo koronaviru odložila, přerušila či úplně zrušila většinu sportovních soutěží napříč celým světem. Například EURO 2020 se přesunulo na příští rok. Šance na dohrání letošní fotbalové sezóny ale existují.

Šéf evropského fotbalu Aleksander Čeferin: „Pokud se nám nepovede obnovit fotbal do konce června/júna, zřejmě bude sezóna zrušena. Máme tři plány – A,B,C. První možností je, že se začne znovu hrát uprostřed května/mája, plán B mluví o startu začátkem června/júna a poslední možností je právě konec června/júna. Taky je možnost, že se začne zase hrát až příští sezónu, která by začala později. Uvidíme, co bude nejlepším řešením pro ligy a kluby.

Taky řekl, že hrát za zavřenými dveřmi je zřejmě jedinou z možností, jak sezónu dokončit:
„Je to pro mě těžké si představit, že by se všechny zápasy hrály bez diváků, ale stále nevíme, jestli budeme vůbec pokračovat. Pokud nebude jiná možnost, bylo by lepší, kdyby se poháry dohrály i bez diváků.“

V anglické Premier League a německé Bundeslize zbývá dohrát 9 zápasů, ve španělské La Lize a francouzské Ligue 1 11 zápasů a v Serii A 12 duelů.

Reklama